so 13.7.2019

Premiéra se nepovedla: Baník-Liberec 1:2

Baník ligovou premiéru na svém hřišti výsledkově nezvládl. V utkání, v němž vedl, neproměnil penaltu a dostal gól v poslední minutě, podlehl Slovanu Liberec 1:2.

Utkání začalo z pohledu Baníku velmi nadějně. Už v 5. minutě vybojoval Daniel Holzer na útočné polovině míč, rozběhl se s ním směrem dopředu, z levé strany nacentroval a Tomáši Smolovi chyběl před malým vápnem kousek k tomu, aby se k míči dostal a zblízka otevřel skóre.

O čtyři minuty později předvedl parádní akci Martin Fillo. Z hloubi pole se proháčkoval až před šestnáctku, ačkoliv byl v obklíčení čtyř, chvílemi i pěti libereckých hráčů. Před pokutovým územím poslal balon Nemanjovi Kuzmanovičovi, který bez váhání vystřelil k tyči a otevřel skóre.

Ve 21. minutě byl Liberec blízko vyrovnání. Koscelník se po pravé straně dostal do šestnáctky, byť byl mírně z úhlu, mohl vypálit, zvolil však centr, kterým nikoho nenašel.

Ve 33. minutě byli hosté ještě blíž. Mara už už dával gól, nakonec ho však o radost připravil zákrok Patrizia Stronatiho, jenž střelu, která se zdála být gólová, do branky před čárou nepustil.

Také po přestávce začali lépe domácí. Nemanja Kuzmanovič poslal do šestnáctky Tomáše Smolu, ten se zasekávačkou zbavil bránícího soupeře, chystal se zakončit, ale v klíčové chvíli o míč přišel.

O tři minuty později bylo srovnáno. Jiří Fleišman poslal malou domů, kterou vystihl Pešek, sebral si míč pro sebe, udělal kličku Viktoru Budinskému a do prázdné branky vyrovnal.

Baník se snažil získat vedení zpět. V 68. minutě zakončoval v těžké pozici Dame Diop. Nguyen jeho střelu chytil. A v 72. minutě dostal Baník po střetu libereckého Karafiáta s Tomášem Smolou možnost zahrávat penaltu. Robert Hrubý namířil do břevna.

V 80. minutě se po Diopově přiťuknutí hlavou od zadní tyče na malém vápně málem prosadil Tomáš Smola.

V nastaveném čase se hosté dostali k přímému kopu ze své levé strany. Nešický balon zakroutil k bližší tyči do prostoru, do něhož naběhl Potočný. Liberecký útočník zacílil velmi přesně hlavou a rozhodl zápas.

BOHUMIL PÁNÍK: "Hráli jsme špatný fotbal, gól nám ublížil. Začali jsme se bát, nechali jsme soupeře hrát. Přes to všechno jsme za stavu 1:1 mohli vstřelit druhý gól, ale nedali jsme penaltu a vyžrali jsme si to až do konce. Musíme se nad tím zamyslet, příště dostanou šanci zase jiní hráči. Kdo tu šanci chytí, bude mít možnost hrát."

PAVEL HOFTYCH: "Dostali jsme rychlou branku, po které jsme se celkem rychle dostali do hry. Dobře jsme kombinovali, ale nebyli jsme nebezpeční. Soupeř byl důrazný v soubojích, hodně to bolelo, to jsme očekávali. Pak domácí penaltu nedali a v nastavení jsme rozhodli."