Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
33
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
96
Eneo
Bitri
13
Daniel
Smékal