Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
66
Denis
Granečný
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný