Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

16
Jan
Laštůvka
33
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
13
Daniel
Smékal
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
0
Petr
Jaroň
26
Muhamed
Tijani
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
0
Petr
Jaroň