Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

19
David
Lischka
7
Šimon
Falta
29
Ladislav
Takács
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
39
Dominik
Janošek
22
Filip
Kaloč
50
Ubong
Ekpai
30
Viktor
Budinský
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
4
Martin
Chlumecký