Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
26
Muhamed
Tijani
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
7
Karel
Pojezný
8
Srdjan
Plavšić
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
18
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč