so 2.11.2019

Odveta patřila Pražanům: Slavia - Baník 4:0

Pokus porazit Slavii dvakrát v průběhu několika dní nevyšel. Po středečním domácím pohárovém triumfu tentokrát dominovali Pražané a ligový duel vyhráli nad Baníkem 4:0.

Baník začal v Edenu sebevědomě. Na hře Ostravanů byla v první půli znát snaha pokračovat v obdobném kurzu jako ve středečním pohárovém utkání plném dobrého pohybu. Ve 12. minutě se rýsovala první zajímavá možnost. Nemanja Kuzmanovič využil chyby domácích k průniku po levé straně, následoval centr, který byl ovšem pro Dame Diopa přece jen složitě zpracovatelný. Takže se Baník v dobré pozici k zakončení nedostal.

Ve 21. minutě zahrál Josef Hušbauer přímý kop do šestnáctky Baníku, tam si naběhl Ladislav Takács a zkusil to hlavou. Obloučkem minul levou tyč branky Viktora Budinského.

Ve 28. minutě přišla velká šance Slavie. S míčem na noze se ze strany tlačil k brance Baníku Tomáš Souček. Přihrával ke vzdálenější tyči na Petera Olayinku, přihrávku ale vystihl Viktor Budinský a výborným zákrokem situaci zachránil. A ve 33. minutě hledal Vladimír Coufal stříleným centrem některého ze spoluhráčů. Žádného nenašel a míč prosvištěl kolem pravé tyče do zámezí.

Ve 43. minutě získal Olayinka na polovině Baníku míč, poslal jej doleva rozběhnutému Petru Ševčíkovi, ten zacentroval a našel rozběhnutého Součka. A jeho bomba byla nechytatelná.

Druhá půle začala velkým tlakem Slavie. A brzy přišly šance. Stanislava Tecla vychytal Viktor Budinský, Coufal pálil nad.

V 52. minutě vystřelil z levé strany Olayinka, tečovaná rána se dostala k volnému Tomáši Součkovi, jemuž stačilo trefit hlavou odkrytou branku – 2:0.

V 62. minutě zahrávala Slavia penaltu. Viktor Budinský ji Součkovi vyrazil, situaci však odnesl Milan Jirásek druhou žlutou kartou a vyloučením. A v oslabení už Ostravané nepříznivý vývoj zvrátit nedokázali.

Třetí gól padl v 68. minutě a vstřelil ho Stanislav Tecl. Viktor Budinský nejdříve vyrazil Součkovu takřka gólovou ránu, míč se však dostal právě k Teclovi, pro něhož nebylo velkým problémem dorazit.

Obrovskou šanci spálil Rudolf Reiter. Na polovině hřiště získal míč a běžel sám na Koláře. Na poslední chvíli se rozhodl přihrát Tomáši Smolovi, který mu nabíhal. Jenže přihrávkou nastřelil vracejícího se hráče Slavie.

Také čtvrtý gól Slavie padl z dorážky. Vstřelil ho Petr Ševčík. A tím byl účet utkání uzavřen.

JINDŘICH TRPIŠOVSKÝ: "Musím pochválit Baník, že v tom dvojzápase nám to hrozně znepříjemnil. Ukázal, že je každý rok silnější a silnější. Hlavně v prvním poločase byl všude čas, my jsme neměli moc místa na hřišti. Byl to spíš takový boj. Až po gólu, který jsme dali na 1:0, jsme se dostali k naší vlastní hře. Druhý poločas byl od nás takový tajfun, dostali jsme se do provozní teploty.

BOHUMIL PÁNÍK: "Jeli jsme sem s tím, že zkusíme stejnou taktiku jako doma. Vycházelo nám to v první půli, která byla z naší strany takticky dobrá. Dokázali jsme eliminovat domácí. Škoda té otevřené situace, kdy to Souček dohrál do gólu. Po druhé brance Součka už bylo utkání jasné a dovršilo to vyloučení Jiráska. Pak byla otázka, kolik toho přežijeme.