ne 3.10.2021

Přesvědčivý úspěch: Liberec - Baník 0:2!

Baník pokračuje v úspěšném tažení! Z Liberce veze všechny tři body za vítězství 2:0. Slezané využili přesilovku po vyloučení Christa Tiehiho, v závěru šel předčasně ze hřiště po druhé žluté kartě také Ladislav Almási, autor druhého gólu Baníku. Ten první vstřelil Jiří Fleišman.

První velkou šanci si vypracoval v 8. minutě Baník. David Lischka poslal před branku z dálky velmi zajímavý pas. Naběhl si na něj Jiří Klíma, na malém vápně se k míči dostal, ale bez přípravy z prvního doteku mířil zblízka nad.

Hosté kontrovali Filipem Pavelkou, jehož střelu zpoza šestnáctky v klidu zpacifikoval Jan Laštůvka. Mnohem nebezpečněji pálil v 11. minutě na druhé straně Jiří Fleišman. Ale Milan Knobloch dokázal jeho krásnou ránu z 18 metrů vyrazit na roh.

Baník pak dlouho nepustil soupeře do nebezpečné situace a podnikl několik nebezpečných brejků. Aktivnímu Jiřímu Klímovi při nich dvakrát chybělo trochu více přesnosti při snaze poslat finální přihrávku do šance Ladislavu Almásimu.

Ve 30. minutě se domácí dostali k nebezpečné střele, pálil Jan Matoušek, Jan Laštůvka vyboxoval.

Pak šli domácí do deseti. Christ Tiehi tvrdě přišlápl Gigli Ndefeho, což sudí Machálek nejprve ponechal zcela bez reakce, videorozhodčí mu ale doporučil situaci přezkoumat a Machálek prohlídce videa Tiehiho vyloučil. To se psala 38. minuta.

A Baník velmi rychle trestal. Pět minut po Thiehiho vyloučení rozehrál David Buchta roh, domácí obrana míč vytěsnila za hranici šestnáctky, a tam si nádherně naběhl Jiří Fleišman, bez přípravy vypálil a trefil!

Po pauze nejdříve domácí Matoušek vstřelil nad, a pak vzápětí na druhé straně nacentroval Jiří Fleišman, míč mířil k zcela volnému Dyjanu Carlosovi de Azevedovi, těsně před ním ale dopadl na zem a hráči Baníku se nepovedlo odražený míč zkrotit.

Pak si domácí Purzitidis narazil se spoluhráčem, ten mu vrátil míč do šestnáctky Baníku, Purzitidis vypálil z nebezpečné pozice, ale nad.

A v 63. minutě přišel druhý gól Baníku. Vynikající Gigli Ndefe nacentroval z velké dálky, přesně jak to on umí, našel na penaltovém puntíku Ladislava Almásiho, jehož sice domácí zadáci strážili, nicméně Laco Almási se přesto dostal k hlavičce a z deseti jedenácti metrů vyslal na Knoblochovu branku nechytatelnou ránu – 0:2.

Za malou chvíli nacentroval zprava Carlos de Azevedo, u přední tyče hlavičkoval volný Daniel Tetour, zblízka však minul.

Do velké šance se pak dostal Roman Potočný. Zbývalo mu rozhodnout se, zda vypálí, nebo pošle míč ke druhé tyči úplně volnému Ladislavu Almásimu. Roman Potočný udělal něco mezi tím a poslal míč podél vzdálenější tyče mimo.

V 86. minutě přišla komplikace pro Baník. Druhou žlutou kartu uviděl Ladislav Almási a musel pod sprchy.

Slovan ale zahrozil už jen krásnou střelou Miroslava Stocha, která sice mířila téměř do šibenice, Jan Laštůvka ji však dokázal vytlačit na roh.

Luboš Kozel: "Nemůžu být spokojený. Do červené karty to bylo vyrovnané utkání, i my měli několik situací. Červená karta pro Tiéhiho byla velmi přísná, myslím, že to bylo dost výrazné ovlivnění zápasu. Bohužel jsme nedohráli poločas do 0:0, neuhlídali jsme jednu standardku, kde nám na odražený míč chyběl ten jeden hráč. I v druhém poločase jsme se snažili být aktivní, oslabení o jednoho hráče nebylo moc znát. Ale neuhlídali jsme jeden centr, Almási dal gól na 0:2 a ten byl rozhodující. Výkon nebyl špatný v poli, ale byli jsme horší v šestnáctkách."

Ondřej Smetana: "Měli jsme plán eliminovat libereckou hru z posledních tří zápasů, to se nám dařilo. Chtěli jsme být i nebezpeční dopředu, to se nám taky dařilo. Soupeře jsme nepouštěli do tlaku a gólových šancí a postupem času jsme chtěli zápas naší ofenzivou zlomit. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Pomohlo nám, že se nám hned po červené kartě podařilo dát gól ze standardky. Dali jsme druhý gól, škoda, že jsme nepřidali ještě další. Mohli jsme dohrát zápas klidněji a bez červené karty, ale za výsledek 2:0 jsme šťastní."