so 19.2.2022

Paráda Jakuba Pokorného: Baník - Sigma 1:0

Úžasná paráda Jakuba Pokorného rozhodla o důležitém vítězství Baníku v utkání s Olomoucí. Stoper Slezanů vystřihl deset minut před koncem parádní nůžky a určil jimi výsledek Baník - Sigma 1:0!

Od úvodu byl k vidění vyrovnaný fotbal plný osobních soubojů. Na pohledné akce se čekalo a mnoho si jich oba týmy vzájemně nepovolily. Ve 12. minutě ale přece jen první z nich přišla. Jiří Boula uvolnil Nemanju Kuzmanoviče, ten potáhl dopředu, dal Ubongu Ekpaiovi, jehož zajímavý přízemní centr před branku odpálil na malém vápně Vít Beneš.

Následný roh rozehrál Jiří Boula, Ubong Ekpai hlavičkoval a Jan Stejskal musel vyrážet zpod břevna na další roh.

Z 28 metrů to pak zkusil Nemanja Kuzmanovič a těsně minul.

Zahrozila také Sigma. Mojmír Chytil po rychlé akci zakončil nad a ránu Pabla Gonzáleze vyrazil Jan Laštůvka.

Poslední slovo měl v první půli Jiří Fleišman. Z přímého kopu z nějakých devatenácti metrů to zkusil na brankářovu stranu, Stejskala však nepřekvapil. Olomoucký brankář míč lapil.

Po přestávce zahrozil jako první také Baník. Šimon Falta zprava zacentroval, míč se před malým vápnem odrazil k Nemanjovi Kuzmanovičovi, který zakončoval z velké blízkosti, ale z pozice vsedě. Pro Stejskala žádná těžká práce.

V 63. minutě přišla velká šance Sigmy. A rovnou dvě. Nejdřív Juraj Chvátal nacentroval a u zadní tyče hlavičkoval ze tří metrů Vít Beneš. Jan Laštůvka ale skvěle vykryl klíčový prostor a na čáře situaci zachránil!

Hra pokračovala, Sigma zůstala na půlce Baník a Kryštof Daněk v šestnáctce přihrál Radimu Breitemu do gólové pozice. A Jan Laštůvka prokázal maximální zkušenost. Uzavřel Breitemu přesně ten prostor, do něhož se olomoucký záložník rozhodl zakončit. A v tutovce Breiteho skvěle vychytal.

V 74. minutě na druhé straně dostihl Stejskal u tyče ránu Gigli Ndefeho. A v 81. minutě to přišlo. V hlavní roli: Jakub Pokorný. Jiří Fleišman rozehrál roh. Jakub Pokorný se protlačil k hlavičce, byl ale tísněn a zamířil mimo brankový prostor. Míč ale zachytil Jiří Klíma, okamžitě jej vrátil kamsi k penaltovému puntíku a Jakub Pokorný si dal repete. Byl ale zády k brance, a tak to zkusil nůžkami. Trefil skvěle a nechytatelně!

Jeho trefa se ukázala jako rozhodující, Sigma už nenašla odpověď a Baník uhájil tři body.

Ondřej Smetana: "Předpokládali jsme, že nás dnes bude čekat velmi náročné utkání. Zápas byl velmi náročný po soubojové stránce. Sigma si vytvořila ve druhé půli několik šancí, při kterých nás podržel Lašty. My věděli, že utkání musíme vyhrát za každou cenu. Jsem rád, že jsme zápas vyhráli s čistým kontem, a že kluci nechali na hřišti všechno."

Václav Jílek: "Dnes jsme neodehráli špatné utkání. První poločas moc šancí nepřinesl. Z mého pohledu velmi agresivní zápas. Druhý poločas byl podle mého v naší režii a byli jsme lepší. Zasloužili jsme si alepoň bod, ale soupeř vstřelil v závěru nádhernou branku z takřka jediné šance v zápase."