so 19.3.2022

Kolaps v derby: Baník - Karviná 1:3

Baníku se derby s Karvinou nevydařilo. Ostravané prohrávali už po půli 0:3, ve druhém poločase už stačili jen Ladislavem Almásim korigovat na konečných 1:3.

Baník se pokusil vstoupit do zápasu aktivně a pokud možno co nejdříve udeřit. Z úvodního tlaku vytěžil dva rohy a dvě hlavičky z nich. Pokus Jiřího Klímy bez potíží zlikvidoval Pavol Bajza v karvinské brance, Ladislav Almási hlavičkoval mimo.

A přišel šok na druhé straně. Hosté byli v 10. minutě před šestnáctkou Baníku důraznější než domácí hráči, rezultovala z toho přihrávka úplně volnému Filipu Zorvanovi, který byl náhle sám před Janem Laštůvkou a nedal mu šanci.

O dvě minuty později tečoval Antonín Svoboda kolmou přihrávku chytře a zároveň přesně na rozběhnutého Durosimniho, a také on byl najednou sám před Janem Laštůvkou. Suverénně zakončil – 0:2.

Snížit mohl Ladislav Almási. Centr Jiřího Fleišmana se před malým vápnem pokusil usměrnit, ale Bajza míč chytil.

A o chvíli později proletěl centra Arťoma Koncevého vekým i částečně malým vápnem Karviné, aniž se k němu těsně postupně dostali Jiří Klíma, Ladislav Almási a ve finále Daniel Tetour. Všem třem chyběl kousek…

A přišla 27. minuta a třetí karvinský gól. Další rychlý výpad do rozhozené defenzivy Baníku vyšperkoval Durosinmi přesnou přihrávkou Lukáši Bartošákovi, který se na hranici šestnáctky uvolnil, přehodil si míč na pravou nohu a poslal jej přesně k tyči.

Snížit mohl Daniel Tetour, zhruba z jedenácti metrů a tísněn mířil těsně vedle.

A Jiří Klíma se pokoušel trefit pas Dominika Janoška patičkou, což se mu povedlo, ale také on minul branku.

V 54. minutě poslal Dominik Janošek do šestnáctky Karviné další míč. Dostal se k němu Dan Tetour, na malém vápně se dostal ke střele, ale jeho pokus se od země odrazil nad břevno.

O chvíli později udržel Nemanja Kuzmanovič na hranici šestnáctky míč v obklíčení čtyř hráčů soupeře, prostrčil Ubongu Ekpaiovi, který se ocitl ve velmi nadějné pozici, karvinská obrana jej ovšem dokázala v poslední chvíli zablokovat.

Na druhé straně zahrozil Túlio, jeho střele prosvištěla těsně mimo.

Snížení přišlo v 66. minutě. Jiří Klíma posadil míč na hlavu Ladislava Almásiho, jenž zamířil zcela mimo Bajzův dosah.

Baník pokračoval v tlaku. Šimon Falta našel v šestnáctce obloučkem Nemanju Kuzmanoviče, ten se kličkou hezky uvolnil, pak pálil, ale Bajza byl přesně tam, kam Kuzmanovič mířil.

V závěru Jiří Klíma špatně trefil míč při pokusu o ránu z voleje, a pak Ladislav Almási zamířil nad.

Ondřej Smetana: "Veliké zklamání. Upustili jsme od defenzivy, kterou dodržujeme, a díky které jsme tam, kde jsme. Karviná nás potrestala. Druhý poločas tam byla snaha udělat maximum, ale přecházela v závěru do křeče. Měli jsme svázané nohy. Prohospodařili jsme dnes trestuhodně první poločas a je to zarážející."

Bohumil Páník: "Dokázali jsme využít hlavně první poločas. Naši hrotoví hráči dělali rozběhy, chodili do soubojů a dohrávali vypadlé balony. Povedlo se nám to proměnit třikrát za sebou."