po 5.10.2020
ZEN

Ženy nadále vítězí! Líšeň - Baník 2:5

Páté ligové kolo - páté vítězství! Ženy Baníku nadále brázdí druhou ligou bez sebemenší ztráty. Tentokrát uspěly na půdě Líšně, kde vyhrály 5:2! V tabulce mají 15 bodů stejně jako béčko Sparty, které je jen o skóre na čele. Mnohem důležitější z hlediska boje o postup je aktuální tříbodový náskok na třetí Hradec Králové. S pražskou Spartou se Baník utká v příštím kole v sobotu 10. října v areálu Vista!

Dvě přesné dalekonosné střely v podání Markéty Sehnálkové a Kateřiny Vojtkové určily ráz první půle, v níž se Baník na půdě Líšně herně neprosazoval tak, jak by aktuálnímu postavení obou týmů v tabulce odpovídalo. Tím spíš, že krátce před pauzou domácí clek po standardní situaci sníížil. Nicméně náskok si "baňky" do kabin odnesly, a s ním i klid, který ve druhém poločase proměnily v mnohem zajímavější výkon. V 64. minutě využila Kristýna Hegrová nedorozumění domácí brankářky se spoluhráčkou v obraně, získala míč a střelou do prázdné branky zvýšila náskok Baníku.

Hezkou akci pak předvedly Markéta Sehnálková s Kateřinou Vojtkovou. První jmenovaná poslala druhé přesnou přihrávku za obranu domácích a Kateřina Vojtková takové situace zvládá. Podél brankářky zvýšila na 4:1 pro Baník.

Domácí celek pak dokázal snížit, nicméně Markéta Sehnálková si na 85. minutu připravila svou specialitu - dlouhý lob ze středového kruhu. A znovu byla přesná, přelobovala domácí brankářku, která číhala na případný dlouhý pas za obranu a doplatila na to, že byla příliš daleko před svou brankou.

Ohlasy k utkání

MILAN PÁLENÍK:"V první půli jsme se až příliš přizpůsobili hernímu stylu domácích a chybělo tmu z naší strany více fotbalovosti. Po poločase se náš výkon zřetelně zlepšil, holky se k tomu zkrátka postavily mnohem lépe a dá se říct, že po poločase už jsme zřetelně dominovali."

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
1Lenka Roháčková90200

Informace o utkání

4.
neděle
října
Líšeň VS Ostrava
II. liga

Statistiky

Poločas: 1:2
Branky: 38. Hrabaňová, 80. Špičková - 13. a 85. Sehnálková, 18. a 75. Vojtková, 64. Hegrová. Rozhodčí: Zaplatilová.
Diváci: 40

Sestavy

FC Baník Ostrava

Roháčková - Stařinská, Weidingerová, Krzikalová, Blažková (73. Hrubá) - Sehnálková, Burová (46. Šimová) - Vojtková - Hegrová, Lebdušková (56. Štěpánová), Kütnerová (77. Kremserová).
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
13
Ondřej
Kukučka
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
31
Ondřej
Šašinka
8
Jakub
Drozd
1
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Martin
Fillo