FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy nadále vítězí! Líšeň - Baník 2:5

05.10.2020 | Redakce

Páté ligové kolo - páté vítězství! Ženy Baníku nadále brázdí druhou ligou bez sebemenší ztráty. Tentokrát uspěly na půdě Líšně, kde vyhrály 5:2! V tabulce mají 15 bodů stejně jako béčko Sparty, které je jen o skóre na čele. Mnohem důležitější z hlediska boje o postup je aktuální tříbodový náskok na třetí Hradec Králové. S pražskou Spartou se Baník utká v příštím kole v sobotu 10. října v areálu Vista!

II. liga, 5.kolo, ne 4.10. , stadion: Líšeň, diváci: 40
SK Líšeň - FC Baník Ostrava
2:5
(1:2)

Branky: 38. Hrabaňová, 80. Špičková - 13. a 85. Sehnálková, 18. a 75. Vojtková, 64. Hegrová. Rozhodčí: Zaplatilová.

FC Baník Ostrava: Roháčková - Stařinská, Weidingerová, Krzikalová, Blažková (73. Hrubá) - Sehnálková, Burová (46. Šimová) - Vojtková - Hegrová, Lebdušková (56. Štěpánová), Kütnerová (77. Kremserová).

Komentář

Dvě přesné dalekonosné střely v podání Markéty Sehnálkové a Kateřiny Vojtkové určily ráz první půle, v níž se Baník na půdě Líšně herně neprosazoval tak, jak by aktuálnímu postavení obou týmů v tabulce odpovídalo. Tím spíš, že krátce před pauzou domácí clek po standardní situaci sníížil. Nicméně náskok si "baňky" do kabin odnesly, a s ním i klid, který ve druhém poločase proměnily v mnohem zajímavější výkon. V 64. minutě využila Kristýna Hegrová nedorozumění domácí brankářky se spoluhráčkou v obraně, získala míč a střelou do prázdné branky zvýšila náskok Baníku.

Hezkou akci pak předvedly Markéta Sehnálková s Kateřinou Vojtkovou. První jmenovaná poslala druhé přesnou přihrávku za obranu domácích a Kateřina Vojtková takové situace zvládá. Podél brankářky zvýšila na 4:1 pro Baník.

Domácí celek pak dokázal snížit, nicméně Markéta Sehnálková si na 85. minutu připravila svou specialitu - dlouhý lob ze středového kruhu. A znovu byla přesná, přelobovala domácí brankářku, která číhala na případný dlouhý pas za obranu a doplatila na to, že byla příliš daleko před svou brankou.

Ohlasy trenérů


MILAN PÁLENÍK:"V první půli jsme se až příliš přizpůsobili hernímu stylu domácích a chybělo tmu z naší strany více fotbalovosti. Po poločase se náš výkon zřetelně zlepšil, holky se k tomu zkrátka postavily mnohem lépe a dá se říct, že po poločase už jsme zřetelně dominovali."


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA