so 29.5.2021

Z mnoha šancí jen bod: Baník - Karviná 1:1

Malé slezské derby skončilo remízou. Baník si vypracoval řadu střeleckých možností, ve druhé půli se dostal do vedení, bral ale z utkání s Karvinou pouze bod za remízu 1:1.

Utkání nabídlo řadu šancí, tu první si vypracovali hosté. V 8. minutě se v šestnáctce Baníku uvolnil karvinský Lukáš Čmelík, vystřelil zblízka a Viktor Budinský na čáře skvěle zasáhl.

Pak přišla série šancí Baníku. Po akci Daniela Šmigy kopal Baník roh. Jakub Pokorný se dostal k velmi nebezpečné hlavičce a jen vynikající zákrok Vladimíra Neumana v brance Karviné zabránil gólu.

Baník kopal další roh. Z něj nejdřív Filip Kaloč pálil do tyče, po něm z výborné pozice Nemanja Kuzmanovič přestřelil.

A za pár minut přišla další velká šance. Měl ji opět Nemanja Kuzmanovič, pálil však do připraveného Neumana.

Ve 22. minutě zahrozila opět Karviná. Čmelík si naběhl na nebezpečný centr, hlavičkoval do odkryté branky, jeho střelu však téměř zázračně zablokoval Jiří Fleišman.

Zajímavé střely pak na karvinskou branku vyslali postupně Filip Kaloč a David Buchta. Oba pokusy lapil Neuman. Hlavička Jakuba Pokorného mířila nad.

36. minuta a další šance Baníku. Nemanja Kuzmanovič hlavičkoval zblízka těsně vedle!

Pět minut před pauzou to zkusil táhlou jedovkou z dvaceti metrů Patrizio Stronati. Prosvištěla nad břevnem.

Aktivní Nemanja Kuzmanovič se v závěru první půle dostal do své čtvrté šance, znovu však trefil brankáře.

Brzy po pauze Baník konečně otevřel skóre. Po levé straně prchnul David Buchta, kličkou se vyhnul dvěma atakujícím hráčům soupeře, následně ukázkově předložil ke vzdálenější tyči Dyjanu Carlosovi de Azevedovi, který zblízka zacílil přesně.

Hosté brzy vyrovnali. K hlavičce se po centru Marka Janečky dostal Vlasij Sinjavskij a míč zapadl do ostravské branky.

Baník ale pokračoval v aktivitě, tlak sílil a v 77. minutě napálil David Buchta tyč.

Vzápětí předvedl David Buchta další individuální akci, předložil Tomáši Zajícovi, ten to měl ale složité a míč ve vzduchu netrefil, jak by potřeboval.

V 81. minutě se Tomáš Zajíc řítil na karvinskou branku ze strany sám. Vystřelil po zemi a těsně minul. O chvíli později se dostal do podobné situace, ocitl se však v ofsajdu.

A tak derby nakonec skončilo remízou.

Ondřej Smetana: "Měli jsme rozhodně vyhrát, mohli jsme dát klidně čtyři, pět gólů. Bylo tam dost možností dát hned na začátku gól a uklidnit se, ale to se nepovedlo. Hráli jsme organizovaně, výkon měl parametry. Měli jsme šance, akorát jsme výkon nezúročili střelecky. To musíme zlepšit a je to škoda.“

Jozef Weber: „Zakončili jsme remízou docela povedenou sezonu. První půle byl Baník výrazně agresivnější a hrál s ohromnou chutí. I my jsme se ale z brejků dostávali do situací. Ale domácí měli spoustu centrů a ve druhé půli přišel zaslouženě trest. Pak jsem se zvedli a hráli líp a vyrovnali. Bylo to potom nahoru dolů, velká hektika. Z toho pohledu jsme s výsledkem spokojeni.“