so 17.9.2022

Z Letné s bodem! Sparta - Baník 1:1

Baník udržel i ve čtvrtém utkání venkovní neporazitelnost. Bod za remízu 1:1 veze tentokrát ze Sparty. Slezané na Letné po půli prohrávali, hned po přestávce ale vyrovnal na 1:1 Jiří Klíma.

Úvodních dvacet minut se zápas vyvíjel tak, jak Baník nechtěl. Sparta byla aktivnější a přestože si v této fázi hry větší šanci nevytvořila, její aktivita byla nepříjemná. V 21. minutě zvládl před koncovou čárou Gigli Ndefe obrannou práci v souboji s Kryštofem Daňkem, odblokoval jej od míče a nechal balon, jehož se dotkl naposledy hráč Sparty, dokutálet za koncovou čáru. Sudí Klíma, ač se na celou situaci díval z nějakých osmi metrů, ale přiřknul Spartě roh. Lukáš Sadílek jej rozehrál na Jakuba Jankta, jemuž ale míč utekl, takže si pro něj musel udělat pár kroků navíc. Jankto míč dostihl a nacentroval do šestnáctky Baníku z druhé strany. Balon přistál u Sadílka, ten vystřelil, bránící Gigli Ndefe střelu smolně tečoval mimo dosah Jana Laštůvky a Letenští vedli.

Baník se pokusil o aktivnější přístup, ale stále se Slezanům nedařilo branku Sparty ohrozit. Naopak, přišla 35. minuta a s ní kritický moment utkání. Nejdřív se míč v šestnáctce Baníku odrazil k volnému Jaroslavu Zelenému, ten jej takřka na malém vápně napálil levačkou a trefil břevno. Míč se odrazil zpět do hry, Asger Sörensen jej posadil na hlavu Tomáši Čvančarovi, jehož střelu vytlačil mimo brankový prostor Jan Laštůvka. A akce ještě pokračovala, David Pavelka vrátil míč proti noze Lukáši Sadílkovi, ten střílel z nějakých dvanácti metrů a jeho křížná rána těsně minula levou tyč branky Baníku.

Zbytek první půle se odehrát spíše na polovině Sparty, Baník zlepšil výkon, ale k ohrožení branky to stále nestačilo.

Co se nepovedlo v první půli, stalo se hned po pauze. Baník dokázal posunout hru před šestnáctku Sparty, tam zvládl Jiří Klíma výborně souboj se Zeleným, zbavil se jej, napřáhl z nějakých čtyřiadvaceti metrů a trefil perfektně k tyči – 1:1.

Baník pak pozorně bránil a navzdory snaze Sparty vrátit vedení zpět na domácí stranu brankové šance dlouho nepřicházely. Čvančarovu hlavičku z padesáté minuty Jan Laštůvka v pohodě kryl.

Až v 84. minutě přišlo vážné ohrožení branky Baníku. Martin Minčev se po pravé straně probil z úhlu k zakončení, Jan Laštůvka jeho ránu vyrazil. A po dvě minuty později mířil Čvančara v dobré pozici i za přispění Davida Lischky mimo branku Baníku.

Brian Priske: "Ve většině času zápasu jsme měli dominanci, ale nepodařilo se nám utkání dostat do vítězného konce. Za problém, proč se nám nedaří, beru to, že se nám nedaří proměňovat šance."

Pavel Vrba: "Bodu ze Sparty si cením, i když hra určitě nebyla ideální. Mrzí mě, že jsme nedotáhli některé brejkové situace do úspěšného konce."

16Jan Laštůvka90110

17.
Sparta VS Baník

Branky: 22. Sadílek (Jankto) – 46. Klíma (Boula). Rozhodčí: Klíma – Kubr, Machač. ŽK: 45. Sadílek, 57. Pavelka – 23. Laštůvka.
Diváci: 15457