so 20.11.2021

Z 0:2 k remíze: Baník - Plzeň 2:2!

Čekání na vítězství nad Plzní trvá. Baník vyválčil remízu 2:2, když po poločase prohrával už 0:2. Výborný výkon ve druhé půli a dva góly Jiřího Klímy přinesly Slezanům alespoň bod.

Na první velkou šanci se nečekalo ani čtyři minuty. Dostala se do ní po chybě na straně Baníku hostující Viktoria, konkrétně Jan Kopic, který střílel do odkryté branky. Do té se na posledních chvíli stačil vrátit a chybu napravit Viktor Budinský.

Pak se ale okamžitě ozval Baník. Nejdřív Nemanja Kuzmanovič po přihrávce Filipa Kaloče pálil v šestnáctce z vynikající pozice vedle. A o chvíli později běžel sám na branku Ladislav Almási, překonal gólmana Hrušku, jenže hned na to zvedl pomezní sudí praporek a gól kvůli ofsajdu neplatil.

Udeřilo na druhé straně. Milan Havel nacentroval a Jhon Mosquera hlavou nechytatelně trefil.

Vyrovnat mohl znovu Nemanja Kuzmanovič. Daniel Tetour nacentroval, Kuzamnovč se dostal k hlavičce, ale zblízka trefil přesně Aleše Hrušku v plzeňské brance.

A ve 30. minutě chybělo Ladislavu Almásimu velmi málo, aby zužitkoval dobrou přihrávku Davida Buchty do šestnáctky. Útočník Baníku na míč před brankou jen těsně nedosáhl.

Pak se dlouho nehrálo. Po souboji Gigli Ndefeho s Janem Kopicem totiž sudí Petřík nejdříve čekal na pomoc videoasistenta, když se ho dočkal, běžel se sám o situaci k videu přesvědčit, aby penaltu nakonec odpískal. Jean-David Beauguel ji proměnil.

Ve 41. minutě běžel Beauguel sám na branku Baníku, vystřelil těsně vedle.

Těsně před pauzou se v nadějné pozici ocitl David Buchta. Střílel sice poněkud z úhlu, ale zblízka. Míč ale do plzeňské branky přes zahuštěný prostor nepropálil.

Cestu za vytouženým vyrovnáním zahájil Baník po pauze velmi nadějně, jenže… David Lischka přiťukl před vápnem Filipu Kaločovi, ten vystřelil, Aleš Hruška se natahoval marně, jenže míč skončil téměř na spojnici!

Pak to na druhé straně zkoušel z větší vzdálenosti Jan Kopic. A těsně minul.

V 55. minutě spadl míč na ruku jednoho z plzeňských hráčů. Možná za hranicí šestnáctky, možná na hranici, možná v šestnáctce. Sudí Petřík k videu tentokrát nešel.

V 63. minutě dostal Baník díky střele Jiřího Fleišmana míč podruhé do sítě, ale gól ani tentokrát neplatil. V zárodku akce se Slezané provinili ofsajdem.

Až v 67. minutě bylo Baníku přáno. Yira Sor v šestnáctce uvolil Jiřího Klímu, a ten si tváří v tvář Hruškovi věděl rady – 1:2.

Tlak Baníku sílil. A v 83. minutě přišlo vyrovnání. Yira Sor po hezké individuální akci uvolnil Jiřího Klímu, a jeho nekompromisní zakončení nedalo Hruškovi možnost jakkoliv zasáhnout – 2:2!

Stadion se ocitl v euforii, nicméně hosté se s nastalým stavem nechtěli smířit. A v šanci se ocitl Pavel Bucha. Naštěstí pro Baník přestřelil.

V nastaveném čase udeřil Beauguel loktem do tváře Davida Lischku, ale druhou žlutou kartu nedostal. Hosté už Baník do dalšího tlaku nepustili a utkání skončilo remízou.

Ondřej Smetana: "Do utkání jsme vstoupili velmi špatně. Měli jsme být více aktivnější, dávali jsme soupeři mnoho prostoru a nedařilo se nám držet tempo se soupeřem. Vzápětí jsme se vzchopili, dodali si důvěru a začli jsme se prosazovat. V druhém poločase jsme byli silnější. Bohužel jsme jen vyrovnali ale mohli jsme i vyhrát."

Michal Bílek: "My jsme do utkání vstoupili velmi dobře. První půle byla takříkajíc naše. Měli jsme mnoho vytvořených situací, kdy jsme mohli skórovat, a také jsme se dvakrát prosadili. Vzápětí v druhé půli jsme se nechali zatlačit a Baník využil šance, které měl, a vyrovnal."