so 5.3.2022

Výborný úvod nestačil: Baník - Liberec 1:1

Z dobře rozehraného utkání bere Baník pouze bod. Na úvodní gól Ladislava Almásiho už nikdo z baníkovců nenavázal a hosté po zlepšeném výkonu ve druhé půli dokázali vyrovnat. Takže nakonec platilo: Baník - Liberec 1:1

Režie úvodu utkání se chopil Baník. Na hřišti vládl a zdálo se, že vše jen otázkou dvou neznámých. Zaprvé, kdy dá Baník první gól, a zadruhé, kolik jich přidá.

V 10. minutě byli Slezané poprvé velmi blízko. Šimon Falta zatočil míč z rohového kopu tak šikovně, že balon přeletěl nad hlavami hráčů, možná byl tečován, možná ne, v každém případě skončil na vzdálenější tyči.

O dvě minuty později se po levé straně dral šestnáctkou kupředu Arťom Koncevoj, snažil se míč poslat na malé vápno a málem balon procpal mezi brankářem a přední tyčí. Milan Knobloch v liberecké brance si ale situaci pohlídal.

Jan Laštůvka v brance Baníku řešil zatím jen drobné úkoly, zatímco Baník vstřelil úvodní gól. Jiří Fleišman nacentroval do šestnáctky a Ladislav Almási suverénně a efektně patičkou uklidil balon do sítě.

Hra se však stále více vyrovnávala a hosté začali zlobit. Ve 29. minutě centroval Marios Purzitidis nebezpečně před branku Baníku, David Lischka stačil odvrátit na roh.

Po půlhodině hry měli domácí další příležitost. Rychlý brejk potáhl Arťom Koncevoj, v šestnáctce dal do tandemu Dominiku Janoškovi, ten zkusil zakončit, liberecká obrana však jeho ránu srazila na roh.

Minutu před pauzou mohlo být srovnáno. Centrovaný míč se odrazil k úplně volnému Janu Matouškovi, a ten byl v gólové pozici. Zamířil k tyči, jenže právě tohle Jan Laštůvka předpokládal a díky tomu stačil ránu s gólovými parametry pravou rukou skvěle vyrazit.

Tento moment jakoby předznamenal průběh druhé půle. I ta začala libereckou šancí. Zatočený přímák do šestnáctky Baníku, mířící na branku, někdo ještě tečoval, Jan Laštůvka ale skvěle zareagoval. A vyrazil i následnou ránu Christiana Frýdka.

Tempo zápasu po přestávce určovali hosté Matoušek z dobré pozice, byť poněkud z úhlu, pálil mimo.

Vyrovnání přišlo v 78. minutě. Libereckou rychlou akci vyšperkoval Frýdek přesným centrem z pravé strany ke vzdálenější tyči, tam prostor ukázkově zavřel Jan Mikula, jenž zblízka srovnal.

Baník ještě dostal šanci vzít si vedení zpět, Ladislav Almási to měl na malém vápně na dlouhou nohu proto ve skluzu před prázdnou brankou přestřelil.

Ondřej Smetana: "My jsme do utkání vstoupili velmi aktivně a je jen škoda, že jsme z toho nevytěžili více. Dali jsme gól, ale těch situací tam bylo víc, ze kterých se dalo skórovat. Postupně jsme byli ale zbrklí, dělali jsme spoustu ztrát a soupeř se dostal do šancí a skóroval. Bohužel náš systém hry ve druhé půli tak nefungoval a od toho se odvíjela hra. Zápas jsme přesto všechno měli dohrát a vyhrát, bohužel se tak nestalo a odcházíme ze zápasu s remízou."

Luboš Kozel: "Do zápasu vstoupili domácí jednoduchou hrou, kdy v prvním prvním poločase se snažili střílet, získali roh a skórovali. V druhé půli domácí podržel domácí Laštůvka. Následně jsme v druhé půli zabrali a vyrovnali. Zasloužený bod pro obě dvě strany."