st 16.9.2020

V MOL Cupu do 3. kola: Frenštát - Baník 0:4

Baník zvládl svůj úkol a na půdě divizního Frenštátu vybojoval postup do třetího kola MOL Cupu. Domácí bojovali, ale výsledek nakonec hovořil v jejich neprospěch: Frenštát - Baník 0:4. Dva góly hostů vstřelil Tomáš Zajíc.

Úvod zápasu obstaral Dyjan Carlos de Azevedo. Hned ve druhé minutě vystřelil a přiměl Dominika Smolíka v brance domácích k prvnímu dobrému zákroku. Domácí se však nezalekli a následující minuty patřily jejich očekávané nadšené snaze a několika rychlým akcím, které končily až v šestnáctce Baníku. V 7. minutě vystřelil frenštátský Martin Bolcek a zasahovat musel Viktor Budinský. Skákavou, ale prudkou střelu z dálky si stáhl pro sebe a chytil ji.

V 11. minutě nacentroval Daniel Holzer, k hlavičce se dostal Jan Juroška, mířil však vedle.

O dvě minuty poslal Daniel Holzer před branku další míč – nabídku pro Tomáše Zajíce. Ten jí na malém vápně nepohrdnul a v rychlosti míč usměrnil do branky – 0:1.

Střelu domácího Adama Fojtíka pak chytil Viktor Budinský: Pak byl Baník blízko druhému gólu, po rohovém kopu vznikla před frenštátskou brankou skrumáž, míč se dostal ke vzdálenější tyči, kde číhal Ondřej Chvěja, jeho zakončení do odkryté branky ale zablokoval jeden z domácích hráčů.

Další dvě šance měl Dyjan Carlos de Azevedo. Nejdříve mu v šestnáctce u nohou přistál centr Jana Jurošky a Brazilec netrefil odkrytou branku, o chvíli později volil v nadějné pozici správně lob přes vyběhnutého gólmana, jenže branku znovu těsně minul.

Po přestávce mohl jako první zvýšit skóre Filip Kaloč. Po průniku Jana Jurošky si naběhl na jeho přihrávku a z patnácti metrů zamířil mimo. Z otočky po přihrávce Rudolfa Reitera střílel David Buchta. Míč o kousek minul spojnici.

V 63. minutě přiťukl Tomáš Zajíc Ondřeji Šašinkovi do šestnáctky a ten zakončil přesně k tyči – 0:2. A mimo branku mířil po rohovém kopu hlavou Jakub Pokorný.

Pak měli velkou šanci domácí. Jakub Buchlovský se prosmýkl ostravskou obranou až k zakončení, střílel z gólové pozice a vynikající zákrok Viktora Budinského udržel Baník v dvougólovém náskoku.

Svůj vydařený večer korunoval v 69. minutě Tomáš Zajíc gólem na 3:0 pro Baník. A minutu před konce vystřelil z hranice šestnáctky Daniel Tetour a konečný výsledek byl na světě.

LUBOŠ KOZEL: „Splnili jsme cíl, tedy postoupit. Máme před sebou těžké utkání v sobotu, takže prostor dostali další hráči. Znovu jsme se strašně nadřeli na góly, to je asi naše největší momentální slabina. V první půli jsme dali jen jeden, i když jsme tam měli možná sedm vyložených šancí. Důležitý gól na 2:0 jsme tak přidali až po hodině hry. Pozitiva jsou, že jsme neinkasovali i dvě branky Tomáše Zajíce.“

30Viktor Budinský90000

16.
Frenštát VS Baník
MOL Cup

Branky: 14. Zajíc (Holzer), 63. Šašinka (Zajíc), 69. Zajíc (Jirásek), 89. Tetour. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Mikeska. ŽK: Klimpar - Reiter.