so 27.11.2021

Slezané vedení neudrželi: Zlín - Baník 2:2

Baník ve Zlíně dvakrát vedl, nakonec veze z Letné bod za remízu 2:2. Domácí dokázali zareagovat jak na trefu Ladislava Almásiho, tak také na úspěšný penaltový dloubák Dyjana Carlose de Azeveda.

Už po pěti minutách byl Baník velmi blízko vedoucímu gólu. David Lischka posunul míč po levé straně dopředu Gigli Ndfemu, ten odcentroval a našel Ladislava Almásiho. Útočník Baníku to zkusil levačkou bez přípravy, z deseti metrů cílil do šibenice, ovšem gólman Rakovan skvěle vyrazil.

A pak přišly na řadu dvě tutovky Zlína. V 8. minutě se domácí řítili ve třech na Viktora Budinského. Robert Hrubý, který akci středem táhnul, se v šestnáctce rozhodl posunout míč doleva rozběhnutému Tomáši Poznarovi, jenž by dával do prázdné, kdyby situaci skluzem zezadu nezachránil Jan Juroška.

O chvíli později se Tomáš Poznar dostal k hlavičce z malého vápna. Viktor Budinský na čáře chytil.

A třetí velkou šanci domácích v krátkém sledu měl Vachtang Čanturišvili. V šestnáctce Baníku si zpracoval dlouhý pas, měl proti sobě jediného hráče v modrém, uvolnil se, zblízka vystřelil, ale naštěstí pro Baník minul.

A pak najednou udeřil Baník. Roman Potočný našel z rohového kopu Ladislava Almásiho, a ten zblízka protlačil míč hlavou pod tělem brankáře Rakovana.

Slezané však vedli jen chvíli. V 18. minutě, dvě minuty po Almásiho úvodní trefě, pronikl po své pravé straně Martin Cedidla, nacentroval, balon prošel až k Davidu Tkáčovi, jenž si míč zpracoval a zblízka nezadržitelně srovnal.

Otočit stav mohl Youba Dramé. Před brankou Baníku míč šikovně tečoval, Viktor Budinský reflexivně zachránil.

Až teprve potom se hra částečně zklidnila a další velká šance se zrodila až ve 34. minutě. Měl ji Baník. Daniel Tetour se v šestnáctce domácích individuálně uvolnil, přihrál Yirovi Sorovi, a ten pálil z výborné pozice, jenže těsně nad.

V závěru první půle přišly další velké chvíle Viktora Budinského. Gólman Baníku nejdříve skvěle zakročil proti tvrdé ráně Dramého, jemuž do šestnáctky posunul míč Robert Hrubý.

Vzápětí přistrčil v pokutovém území Baníku Poznar Dramému. Ten mu mohl vrátit, Poznar by byl sám před odkrytou brankou. Dramé však střílel a Budinský znovu čaroval. A třetí výborný zákrok brankáře Baníku přišel za chvíli. Znovu u toho byl Tomáš Poznar, který v šestnáctce Baníku našel pro změnu Čanturišviliho, jehož našel v gólové pozici. Viktor Budinský opět fantasticky zachránil.

V nastaveném čase první půle se domácí už už radovali z gólu na 2:1. Robert Hrubý nacentroval šajtlí, jeden z jeho spoluhráčů míč prodloužil a Lukáš Vraštil kopem přes hlavu dostal balon do sítě. Sudí však jeho gól kvůli ofsajdu neuznali.

Pět minut po půli udeřil Cedidla v souboji v šestnáctce loktem Jiřího Klímu, což sudí Franěk nejprve přešel, pak si však situaci prohlédl na videu a odpískal penaltu. Dyjan Carlos de Azevedo zvolil panenkovský dloubák a dobře udělal – 1:2.

Zlínští se pochopitelně ani na okamžik nevzdali. Cheick Conde to zkoušel hlavou, minul branku.

V 67. minutě podnikli domácí rychlou protiakci do otevřeného prostoru, do zakončení se dostal Dramé, pálil zblízka, jenže Viktor Budinský byl zkrátka nepřekonatelný…

Zlínský tlak značně sílil. Do další střelecké pozice se dostal Robert Hrubý. V šestnáctce se uvolnil, střílel sice poněkud z úhlu, ale zblízka. Jenže měl proti sobě Viktora Budinského…

Vyrovnání přišlo v 86. minutě. Domácí tlak vyústil v další roh. Míč se po jeho rozehrání dostal k volnému Václavu Procházkovi, který jej napálil levačkou a trefil.

V nastaveném čase se ještě v šestnáctce Baníku prodral ke střele Poznar, ale jeho tečovaný pokus proletěl těsně vedle spojnice. A tím zápas skončil.

Jan Jelínek: "Podali jsme nejlepší výkon sezony. Prohrát jsme si nezasloužili, proto jsem rád, že jsme v závěru alespoň dokázali vyrovnat. Převažuje ve mě radost z výkonu, tohle je cesta. Ale musíme to opakovat a ustálit výkonnost."

Ondřej Smetana: "Dnes jsme dělali zbytečné chyby. Vždy, když jsme měli tlak, jsme byli nebezpeční, ale těchto situací bylo na můj vkus velmi málo. V poločase jsme udělali změny tak, abychom si vytvořili ještě více šancí proti soupeři, ale ani to se moc nedařilo. Výkon nebyl ideální a měli jsme zvládnout poslední minuty a neinkasovat vyrovnávací branku."