ne 31.1.2021

Série trvá: Baník - Plzeň 0:2

Baníku se proti Viktorii Plzeň v lize dlouhodobě nedaří a utkání 17. kola na tomto faktu nic nezměnilo. Slezané prohráli 0:2.

Už ve 13. minutě naznačil plzeňský Zdeněk Ondrášek, že hodlá být v Ostravě nebezpečný. Vystřelil, jeho pokus pro tuto chvíli Jan Laštůvka lapil. Do mnohem nebezpečnější situace se plzeňský forvard dostal v minutě devatenácté. Vyskočil na centr Joela Kayamby a hlavičkoval velmi prudce. Jeho rána však trefila spoluhráče Šimona Faltu, který stál v ofsajdu.

Za dalších deset minut mohl udeřit Baník. Danielu Holzerovi se ale v zajímavé situaci v plzeňské šestnáctce nepodařilo prostrčit míč na volného spoluhráče.

Velikou šanci pak po plzeňském brejku spálil Adriel Ba Loua. Zakončoval zblízka těsně vedle.

Největší příležitost Baníku přišla čtyři minuty před poločasem. Tomáš Zajíc si na koncové čáře skvěle poradil s bránícím Jakubem Brabcem, obelstil ho, mířil před branku, pokusil se dostat míč na malé vápno spoluhráčům, gólman Staněk však jeho úmysl vystihl a míč vyrazil. Pouze však k nohám Daniela Holzera. Ten bez váhání zkoušel trefit odkrytou branku, jenže přestřelil.

A pak měli možnost zase hosté. Střela Pavla Šulce z nějakých jedenácti metrů letěla těsně mimo.

Šulc to pak zkoušel i brzy po přestávce. Znovu minul. Pak ale vymyslel po své pravé straně krásnou akci, předložil na malé vápno Ondráškovi, a ten se prosadil – 0:1.

Ještě předtím se do zajímavé situace řítil Dyjan Carlos de Azevedo. Výkop Jana Laštůvky propadl přes bránící hráče Plzně až k němu. De Azevedo prchal na Staňkovu branku, ale protože za sebou cítil dobíhající zadáky, vypálil z velké vzdálenosti, což si Staněk pohlídal.

Oživení do hry mohl vnést Roman Potočný. Krátce poté, kdy Baník inkasoval, se pokusil o vyrovnání zajímavou střelou. Ta však mířila mimo, i když velmi těsně.

Definitivní rozhodnutí přišlo v 86. minutě. Střelu z hranice šestnáctky tečoval na malém vápně Patrizio Stronati. Usměrnil míč nechytatelně za záda Jana Laštůvky.

LUBOŠ KOZEL: "V prvním poločase to bylo naprosto vyrovnané utkání. Rozhodl ale úvod druhé půle, kdy nás Plzeň zatlačila. Našim hráčům v ofenzívě začaly trošku docházet síly, přesto jsme tam měli situaci, kdy Azevedo mohl jít sám branku, ale řešil to střelou za vápnem. Pak z krátkodobého tlaku rezultoval gól Plzně. Střídající hráči nám pak sice pomohli, ale Plzeň si to pohlídala a v závěru přidala druhou definitivní branku."

ADRIAN GULA: "Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, ale my jsme předvedli velmi dobrý týmový výkon. Máme zasloužené a velmi podstatné vítězství. Pocity jsou příjemné, protože chlapci velmi slušně pracovali a dokázali na těžké půdě soupeře vyhrát velmi důležitý zápas."