ne 4.9.2022

První nula vzadu: Hradec Králové - Baník 0:0

Baník veze z náhradního mladoboleslavského domácího prostředí Hradce Králové bod za remízu 0:0. Od 56. minuty hrál po vyloučení domácího Filipa Novotného v početní převaze, vypracoval si několik zajímavých situací, ale nakonec zůstalo při remíze.

První půle utkání se v lecčems podobala první půli utkání Baníku v Jablonci. Také tentokrát Baník úspěšně eliminoval veškerou snahu domácích o jakýkoliv tlak. Hra byla vyrovnaná, odbývala se však převážně mezi šestnáctkami, pokusy o finální přihrávky či centry nenacházely adresáta.

A stejně jako v Jablonci měl i v Mladé Boleslavi proti Hradci v prvním poločasu blíže ke vstřelené brance Baník. Ta situace se zrodila krátce před pauzou. Ze strany šikovně odcentroval Ladislav Takács, Jiří Klíma u přední tyče hrudí tečoval a nasměroval jej na královéhradeckou branku, gólman Michal Reichl ale prokázal dobrý reflex a míč směřující nad jeho hlavu dokázal vyrazit.

V 52. minutě přišla druhá šance Baníku. Nemanja Kuzmanovič poslal do šestnáctky balon Jiřímu Klímovi, ten si míč kolem bránícího hráče obhodil a poslal si jej blíž k ose hřiště do střelecké pozice. Vystřelil, ale trefil přesně místo, kde byl připravený Reichl.

O čtyři minuty později nastala situace, která mohla být pro celý zápas klíčovou. David Buchta se dostal za hradeckou obranu, těsně před šestnáctkou jej zezadu atakoval Filip Novotný, David Buchta stačil ještě v pádu vystřelit a trefil tyč! Novotný byl za svůj zákrok vyloučen a Baník hrál od té chvíle v početní převaze.

Přímý kop zahrál Jiří Fleišman a tečovaný míč minul branku domácích.

O malou chvíli později hlavičkoval Ladislav Takács nad, a pak se v šestnáctce dostal ke křížné střele David Buchta a těsně minul tyč.

V 66. minutě střílel v šestnáctce Nemanja Kuzmanovič, Reichl zasáhl znovu výborně. Střelu, která mířila k levé tyči, vyrazil.

Velkou šanci si nakonec vypracovali i domácí. Filip Čihák hlavičkoval snad ze čtyř metrů, Jan Laštůvka na čáře zachránil. Dorážka Petra Rybičky mířila mimo.

Miroslav Koubek: "První poločas byla taková taktická bitva, soupeři si toho moc nedarovali. Baník dobře bránil, my až na nějaké dvě tři výjimky jsme to také drželi na uzdě. Dobývali jsme, měli jsme územní převahu a Baník měl náznaky nebezpečných brejků, které jsme pochytali. Filip Novotný po přestávce nezvládl náběhovou situaci, asi si pomohl faulem. Já to respektuju, dostal červenou kartu. Od té doby jsme měli pochopitelně za úkol to uhrát v deseti, podařilo se to. Bod přijímám, myslím, že jsme si ho zasloužili."

Pavel Vrba: "Zápas budu hodnotit tak, že jsme tady ztratili dva body. Je hezké, že jsme neprohráli a že jsme udrželi určitou kvalitu, kterou předvádíme ve venkovních zápasech víc než v těch domácích. Pokud nebudeme venkovní body potvrzovat v domácích zápasech, bude to špatně. Bod je dnes asi málo. Měli jsme na to, abychom tady vyhráli. Těsně před koncem se Hradec po standardce dostal do gólové příležitosti, to samozřejmě mohlo dopadnout ještě hůř. Možná mnohem víc mi vadí, že jsme měli spoustu zajímavých rozjetých akcí v obou poločasech, které jsme bohužel nedohráli. Mezihru před finální fází musíme jednoznačně zlepšit. Pokud se zlepšíme, můžeme uspět, pokud ne, bude to hodně těžké."