so 6.8.2022

Přestřelka v Ďolíčku: Bohemians - Baník 3:3

Remízou 3:3 skončil první sezonní výjezd Baníku na hřiště soupeře. V pražském Ďolíčku se sice brzy ujal vedení, pak ale musel naopak stahovat dvougólový náskok domácích Bohemians. Což se povedlo, ale na úplný obrat už to nebylo.

Na první gól se čekalo sotva pět minut a vstřelil ho Baník. Míč si na ose hřiště zpracoval Nemanja Kuzmanovič, z nějakých pětadvaceti metrů vypálil a prudká střela, která navíc před brankářem Valešem skočila, skončila v síti.
Jenže za minutu bylo vyrovnáno. Martin Dostál nacentroval z pravé strany, před malým tečoval míč Petr Hronek a s tím mohl Jan Laštůvka sotva cokoliv udělat.
Baník si mohl vzít vedení zpět, po centru Jiřího Fleišmana hlavičkoval Nemanja Kuzmanovič. Jenže trefil přesně gólmana Valeše.
Pak ale přišly dvě chyby Baníku v jednom sledu. Po té první zachránil situaci Jan Laštůvka, proti němuž běžel Roman Květ úplně sám. Gólman Baníku jeho nájezd ustál na nohách a pak pravačkou Květovu ránu dokázal vykopnout.
Jenže vzápětí přišla chyba číslo dvě a Květ už tentokrát zblízka míč do branky dostal – 2:1.
Přišla 22. minuta a bylo ještě hůř. Centr z pravé strany k bližší tyči prodloužil Daniel Köstl a Antonín Křapka zblízka doklepl do branky – 3:1.
Ve 31. minutě přišla další velká šance domácích. V šestnáctce byl najednou úplně sám, Jan Laštůvka skvěle zachránil.
Přišla další série šancí domácích, Baník ji přežil bez úhony, i díky zákroku Jana Laštůvky proti Köstlově střele.
Blízko snížení byl Baník ve 42. minutě. Petr Jaroň si v šestnáctce přehodil míč z pravé na levou, vypálil, Valeš nohama skvěle zasáhl a Jaroňovu střelu vykopl.
Baník brzy po pauze snížil. Na levé straně hřiště se prosadil David Buchta, odcentroval, přesně našel Jiřího Klímu, a ten zblízka trefil.
Slezané tímto zásahem vyrazili za bodovým ziskem. Na této cestě je ještě dvakrát vydatně podržel, Jan Laštůvka. Poprvé skvěle zneškodnil střelu Jana Kovaříka, podruhé chytil stejnému hráči vyloženou šanci, Kovařík byl před brankou sám, brankář Baníku ale skvěle odhadl, kam bude chtít zakončit, a senzačně se mu vrhnul do střely.
Mezitím ale aktivita Baníku narůstala, Jakub Pokorný pálil z hranice šestnáctky těsně vedle.
V 71. minutě se před malým vápnem otočil s míčem Jiří Klíma, vystřelil, chtěl obstřelit ke vzdálenější tyči, ale netrefil.
Vyrovnání ale přece jen přišlo. Psala se 79. minuta, Muhammed Sanneh poslal do šestnáctky přesný pas, jímž našel Muhameda Tijaniho. A ten hlavou perfektním způsobem zakončil.
Baník chtěl víc, snažil se o úplný obrat, k tomu mu ale navzdory aktivitě nepomohla ani série standardek v závěru.

Jaroslav Veselý: „Pokud první poločas vedete 3:1, tak máte utkání dotáhnout do vítězného konce. To, co se s námi v druhém poločase stalo, mě velmi mrzí. Velice dobrý zápas pro fotbal a pro diváky. Chtěl bych vyzdvihnout výborné zákroky Laštůvky, který svůj tým v druhém poločase velice podržel.“

Pavel Vrba: "Bohemka byla v první půli jednoznačně lepší a zaslouženě vedla. Pomohla nám střídání, někteří hráči si řekli o místo v sestavě. Myslím, že ve druhé půli jsme byli lepší zase my a dokázali jsme srovnat. Když prohráváte na Bohemce 1:3, tak bod musíte vzít."