so 27.2.2021

Plichtu zachránil Stronati: Baník - Teplice 1:1

Nerozhodně 1:1 skončil duel Baníku s Teplicemi, v němž Slezané prohrávali. Remízu zachránil krátce před koncem z penalty Patrizio Stronati.

Už v 5. minutě měl velkou šanci Tomáš Zajíc. Centr z pravé strany, který před ním skočil, poslal kolenem z malého vápna nad. Delší obléhání teplické poloviny pak bombou z velké dálky ukončil Adam Jánoš, Jan Čtvrtečka v teplické brance si jeho pokus ovšem pohlídal.

V 17. minutě si Teplice vynutily odpískání přímého kopu ze zajímavé vzdálenosti, Jakub Mareš však poslal balon přímo do zdi.

O chvíli později vybíhal teplický gólman na vysoký míč, Ondřej Šašinka u něj byl ale dřív a hlavou poslal za sebe, kde tušil spoluhráče. Akci ukončil Adam Jánoš, který se pokusil poslat odražený míč do branky, která byla sále ještě víceméně odkrytá, ale z hranice šestnáctky bez přípravy přestřelil.

Pak přišla teplická šance. Pavel Moulis upaloval na Jana Laštůvku, v pokutovém území jej ale na poslední chvíli dostihl Martin Fillo a skvělým zákrokem jej připravil o balon.

Martin Fillo pak dobrou kolmou přihrávkou vyzval k náběhu po pravé straně Davida Buchtu. Ten výzvu přijal, dostal se až k centru před branku a našel nabíhajícího Tomáše Zajíce. Ten byl tísněn, k hlavičce se dostal, ale těsně minul branku.

Ve 47. minutě zakončil Daniel Tetour rychlou akci Baníku střelou mimo. Vedle pálil v 62. minutě z 18 metrů i Adam Jánoš.

V 64. minutě odpískal sudí Ginzel penaltu pro Baník, po zhlédnutí videa ji zase odvolal.

Kritický moment nastal v 69. minutě. Po chybě na straně Baníku se dostal do dalšího sóla Moulis a napodruhé už svou šanci neprováhal – 0:1

V 73. minutě přišla tutovka Baníku. Po šikovné kombinaci byl najednou Tomáš Zajíc sám proti teplickému gólmanovi. Ten ale jeho úmysl vystihl a Zajícovo zakončení vyrazil. Do prázdné branky chtěl míč vrátit Jan Juroška. Cílil přesně, ale z brankové čáry vyhlavičkoval Tomáš Vondrášek.

Střelecký pokus Martina Filla z 80. minuty letěl mimo.

V 87. minutě naopak sudí Ginzel po zákroku teplického Maceje na Jana Jurošku pokutový kop neodpískal. VAR zasáhl a Patrizio Stronati dodatečně odpískanou penaltu proměnil.

Baník v závěrečných minutách vyvinul silný tlak, ale míč už do branky dotlačit nedokázal.

LUBOŠ KOZEL: "Nemohu být spokojený. Za každou cenu jsme chtěli uspět, ale hlavně ten první poločas ten výkon nebyl podle představ. Sice jsme si vytvořili dvě šance, ale herně jsme nebyli lepší. Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Druhý poločas nás probudil až ten gól, který jsme inkasovali po vlastní ztrátě. Pak jsme si vynutili tlak i šance. Neměli jsme těch šancí málo. Zajíc mohl dát čtyři góly, když to tak řeknu, ale pořád platí, co říkám furt, že se na gól nadřeme."

RADIM KUČERA: "Úvod jsme měli solidní, více se to ale odvíjelo mezi šestnáctkami. Spělo to k remíze 0:0, my jsme dobře bránili a čekali jsme. Příležitost přišla a dotáhli jsme to. Věřil jsem, že to už dotáhneme, ale Baník ukázal svojí domácí rvavost, soubojovost. Byl nepříjemný, Stronati šel na hrot, létaly tam centry. Škoda že jsme při té penaltě nezachovali chladnější hlavu. Měli jsme ten souboj lépe vyřešit tím, že do hráče tolik nepůjdeme, protože dneska skoro každý mikrokontakt se řeší VARem. Škoda, že jsme to nedotáhli do tříbodového zisku, ale bod za remízu na Baníku bereme a jsme za něj rádi."