st 24.5.2023

Nepomohla ani penalta: Zlín - Baník 2:1

Baník body ze Zlína nepřivezl. Na úvodní gól domácích ještě dokázal vyrovnáním Cadua zareagovat, na ten druhý už ne. V první půli za stavu 0:0 neproměnili Slezané penaltu. A tak na konci zápasu platilo: Zlín - Baník 2:1.

Od úvodních minut dominovaly obrany nad ofenzivním snažením obou týmů, a tak byly v první fázi zápasu k vidění jen střely z větších vzdáleností. A všechny letěly mimo, ať už to na jedné straně zkoušel David Buchta či Karel Pojezný, nebo na straně druhé Joss Didiba.

Debutant v brance Baníku Martin Hrubý se tak svého prvního ligového zákroku v životě dočkal až ve 26. minutě. Rána Antonína Fantiše nebyla nijak prudká, její ošidnost spočívala v tom, že byla mírně tečovaná. Ale brankář Baníku balon bez problémů lapil.

Baník se do zajímavé a do té doby největší šance dostal ve 28. minutě. Petr Jaroň přistrčil z pravé strany před malé vápno Robertu Miškovičovi, ten vystřelil, ale jeden z domácích hráčů jeho střelu zablokoval.

Po půlhodině hry stáhl domácí Martin Cedidla ve vlastní šestnáctce k zemi Ladislava Almásiho, což hlavnímu rozhodčímu Szikszayovi uniklo, nicméně videoasistentka Adámková zasáhla a hlavní arbitr po zhlédnutí videozáznamu odpískal penaltu. Míč si postavil Ladislav Almási, vystřelil k pravé tyči, gólman Stanislav Dostál si však vybral stejný směr, byl u míče včas a svou pravou rukou jej zastavil.

Zpoza šestnáctky to pak do konce poločasu zkusil ještě Cadu, ale obstřelem minul, a pak bombou Filip Kaloč, ale i jeho dělovka šla nad, i když jen těsně!

Do druhého poločasu vstoupil lépe Zlín. Nejdříve vnikl do šestnáctky Baníku z pravé strany Vukadin Vukadinovič, zkusil to z úhlu střelou na branku, Martin Hrubý ale výborně zasáhl. Domácí kopali roh, odražený balon si našel Robert Hrubý, ze strany nacentroval a Antonín Fantiš vyskočil nejvýše. Jeho hlavička z malého vápna byla nechytatelná – 1:0.

Baník ale brzy vyrovnal. Psala se 52. minuta, Muhamed Tijani na půlce soupeře přiťukl Robertu Miškovičovi, ten z relativně velké dálky vystřelil, gólman Dostál míč vyrazil jen na svou pravou tyč a pro odražený míč si doběhl Cadu. A zblízka jej dorazil do branky – 1:1.

Prakticky totožným způsobem mohl Zlín vzápětí urvat vedení na svou stranu. Domácí Tom Slončík zakroutil svou ránu z přímého kopu do tyče, od té se balon odrazil k Fantišovi, který hlavou minul. Měl ale na reakci jen zlomek sekundy.

V 72. poslal před branku Baníku zajímavý míč Robert Hrubý, u zadní tyče na něj nabíhal Filip Balaj, ale nakonec na něj hlavou těsně nedosáhl.

Domácí usilovali o všechny tři body a v 75. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce opět Balaj. Martin Hrubý ji dokázal vyrazit.

A v 83. minutě se před gólmanem Baníku ocitl Dominik Simerský. Martin Hrubý mu ale včasným zásahem pod nohy šanci vzal.

Rozhodnutí přišlo v 87. minutě. Robert Hrubý rozehrál přímý kop šikovným pasem do šestnáctky, na ten si naběhl Jakub Janetzký a jeho hlavička byla stejně nechytatelná, jako ta první Fantišova – 2:1.

Baník se ještě pokusil o vyrovnání. Rána Eldara Šehiče z úhlu mířila na branku, ale Dostál si ji pohlídal.

Pavel Vrba: "Celé mužstvo šlo za tím, abychom vyhráli a zachránili ligu pro Zlín. V kritické chvíli jsme dokázali zápas zvládnout. Dnes utkání rozhodli zkušení hráči, ale nebylo to jen o nich. Celý tým šel za svojí šancí, ukázali jsme charakter."

Pavel Hapal: "Z výsledku jsem zklamán. Ale nevypracovali jsme si žádnou větší příležitost kromě jedné velké, nedali jsme penaltu. Reagovali jsme na vedoucí gól vyrovnáním, ale pak jsme nevyřešili pár brejkových situací. Tam jsme mohli převážit zápas na naši stranu, ale místo toho přišla standardka a vítězný gól domácích. Dnes vyhrálo šťastnější mužstvo."

1Martin Hrubý90200

24.
Zlín VS Baník

Branky: 48. Fantiš, 87. Janetzký – 53. Cadu (odražený míč). Rozhodčí: Szikszay - Vodrážka, Arnošt. ŽK: Cedidla – Mišković, Tijani.