so 22.10.2022

Na vyrovnání nedosáhli: Plzeň - Baník 3:1

Baník se z Plzně znovu vrací bez bodu. Navzdory zajímavému výkonu, který na hřišti Viktorie podal. Po dvou zaváháních vzadu prohrávali Slezané 0:2, ve druhé půli snížili a pomýšleli na vyrovnání. Rozhodující úder Jhona Mosquery však stanovil výsledek Plzeň - Baník 3:1.

Trenér Pavel Hapal před zápasem avizoval, že Baník bude chtít v Plzni předvést ofenzivní fotbal. Co slíbil, Baník také splnil. Nicméně hned v první minutě se dostavilo první důrazné varování, že také Viktoria hodlá být nebezpečná. Střela Jana Klimenta zblízka skončila na tyči!

V 8. minutě přišla bohužel chyba při vhazování, z ní plynoucí útok domácích do otevřeného prostoru a gólová šance. V ní se ocitl Tomáš Chorý, jemuž Jan Laštůvka ještě na čáře stačil brankovou radost sebrat, nicméně proti dorážce Lukáše Kalvacha už neměl šanci zasáhnout – 1:0.

Baník mohl brzy vyrovnat. Centr Nemanji Kuzmanoviče si našel Ladislav Almási, dostal se k nebezpečné hlavičce, Jindřich Staněk však předvedl skvělý zákrok. Almásiho hlavičku dokázal vyrazit.

V 16. minutě hlavičkoval znovu Ladislav Almási, dokonce z větší blízkosti než před chvílí, ale tentokrát zaplula jeho střela přesně do Staňkových rukavic a gólman Viktorie s ní tolik práce neměl.

Ve 20. minutě přišel další tlak domácích. Pavel Bucha na hranici šestnáctky zvolil přihrávku doprava Milanu Havlovi, ten poslal křížný přízemní míč do pokutového území a u vzdálenější tyče volný Jan Kliment poslal balon podruhé do sítě Slezanů.

Baník znovu kontroval šancí. Srdjan Plavšič posunul míč na polovině Plzně dopředu Danielu Tetourovi, ten dal do šestnáctky Michalu Frydrychovi, jenž byl v dobré střelecké pozici, těsně však minul.

Další velkou šanci měl Baník krátce před poločasem. Z pravé strany centroval aktivní Jan Juroška, Daniel Tetour dokázal jeho centr nasměrovat nohou na branku, Staněk ale znovu skvělým způsobem zachránil.

Tak jako Plzeň v první půli, také Baník trefil v první minutě druhého poločasu tyč. Všemu předcházel centr Jiřího Fleišmana, na který si naběhl Daniel Smékal, jenž hlavou nasměroval míč do konstrukce plzeňské branky.

Baník hrál dobře a byl za svou aktivitu odměněn. Gigli Ndefe vyslal v 61. minutě po pravé straně dopředu Michala Frydrycha, ten pronikl ze strany do šestnáctky a předložil před malé vápno Danielu Smékalovi. Tomu střela nesedla, ale Ladislavu Almásimu se povedlo dotlačit balon do sítě – 2:1!

Plzeň mohla vzápětí potřetí udeřit. Havel centroval z pravé strany a Chorý u přední tyče střílel. Míč směroval do branky, ale také Jan Laštůvka prokázal své nesporné kvality a míč mířící do horního rohu jeho branky vytlačil na roh.

O chvíli později trefil Erik Jirka tyč: Dorážející Jhon Mosquera sice poslal míč do branky Baníku, ale z ofsajdu.

Rušný fotbal přinesl brzy další šanci. Měl ji domácí Lukáš Hejda, po rohu hlavičkoval zblízka těsně vedle.

Baník se snažil o vyrovnání, plzeňský výpad do otevřené obrany mu ale snahu zhatil. Jirka prchnul po pravé straně, předložil k druhé tyči Mosquerovi, ten zvýšil na 3:1 a uzavřel tím účet zápasu.

Michal Bílek: "Do zápasu jsme velmi dobře vstoupili. Bohužel se brzy zranil Kliment a soupeř začal být více agresivnější. V druhé půli měla Ostrava dokonce i více ze hry. Jsem rád, že jsme tak náročné utkání zvládli."

Pavel Hapal: "Dnes velké zklamání. Nepředvedli jsme vůbec špatný výkon, ale po chybách hned z úvodu utkání se nám to těžko dohánělo. Pokud budeme s nasazením pokračovat dále, můžeme z toho těžit v budoucnu a získávat více bodů."