so 30.7.2016

MOL Cup: Baník vyhrál v Dolním Benešově 3:0

První ostrý zápas v nové sezoně Baníku přinesl vítězství. Svěřenci Vlastimila Petržely úspěšně debutovali v letošním MOL Cupu, když v 1. kole dnes vyhráli v Dolním Benešově nad místním divizním klubem 3:0. Dvakrát skóroval Tomáš Mičola, premiérového gólu v Ostravě se dočkal Ľubomír Urgela. Soupeře pro 2. kolo poháru, které se hraje 10. srpna, Baníku určí los.

Hosty přivedla na trávník klubová hymna Baníku linoucí se z dolnobenešovského amplionu, ale tady veškerá úcta pořádajícího oddílu, který slavil 90. výročí svého založení, skončila. Tak jednoduché to favorit neměl. Přestože kýžený vedoucí gól přišel brzy a už v 9. minutě ho po kolmé akci Malého s Mičolou středem hřiště vstřelil umístěnou ranou k tyči Urgela. Hosté vedení snad ještě ani nevstřebali a už o něj mohli přijít, jenže domácí Labuda, který se hned po výkopu prodral sám před Vaška, na ostravském brankáři i ztroskotal. A ve 14. minutě musel míč po skrumáží v hostujícím vápně skoro z brankové čáry uklízet Sus.
Baník ale kolem 20. minuty vystupňoval tlak a důsledkem byla druhý gól, kterého utěšenou a umístěnou střelou z dvaceti metrů docílil Mičola. Hosté pak už kontrolovali vývoj a mohli přidat další góly. Mičolův přímý kop vyškrábl Kolenko na roh, Chvěja těsně před půli nejprve dalekonosnou bombou orazítkoval břevno a pak ještě úplně osamocený z malého vápna ve vyložené šanci hlavou minul bránu.
Baník ve druhém poločase přepnul do udržovacího módu. Chybou si mohl zápas zkomplikovat, ale Vašek ve 49. minutě i druhé sólo Labudovi zhatil. Nakonec se hosté ještě jednoho gólu dočkali. Zapomenutý Mičola prostřelil brankáře a domácí zadák podle rozhodčího už míč vykopl zpoza brankové čáry.

VLASTIMIL PETRŽELA: "S výsledkem a postupem jsme spokojeni, ale jinak naše hra trpěla tím, že jsme měli problémy se sestavou. Bylo to hodně poslepované, někteří hráči nemohli hrát a znovu se to bohužel projevilo na celkové nesehranosti. Soupeř se proti nám znovu dostal do šancí, ale podržel nás Petr Vašek."