so 7.11.2020

Dokonale využitá přesilovka: Příbram - Baník 0:4!

Za málo vídaných okolností se zrodila první výhra Baníku na půdě soupeře v této sezoně. Za indisponované trenéry Luboše Kozla a Ivana Kopeckého zaskočili Ondřej Smetana a Ivo Staš z B-týmu. Místo nemocných gólmanů Jana Laštůvky a Viktora Budinského chytal Radovan Murin, také gólman béčka. Nic z toho ale Baník nezastavilo, všichni "náhradnící" svou roli zvládli. Hosté navíc dokázali využít téměř celozápasovou početní výhodu, a tak se zrodil výsledek Příbram - Baník 0:4!

Baník začal aktivně, což mu kromě převahy v úvodu hry přineslo i brzkou početní výhodu. Už ve druhé minutě fauloval příbramský stoper Olivier Kingue Daniela Tetoura a viděl za to žlutou kartu. A o dvě minuty později musel stejný hráč zasahovat proti pronikajícímu Martinu Fillovi a přišla zákonitá druhá žlutá, a tedy i červená.

Ostravané se nadále tlačili před příbramskou šestnáctku, nejblíže gólovému cíli byl v té fázi zápasu nejspíše Daniel Tetour, jehož hlavička letěla nad.

Ve 24. minutě odpískal rozhodčí Královec penaltu po zákroku na Jana Rezka. Videorozhodčí ale odhalil, že se ze strany bývalého reprezentanta jednalo o příliš okatou etudu a místo penalty nakonec přišla žlutá karta pro domácího hráče.

Baník pak pokračoval v nátlakové hře, Příbramští však prostor před svou brankou bránili pozorně a Ostravanům se v té fázi nedařilo na pevnou domácí defenzivu něco vymyslet.

V závěru první půle se navíc v šanci ocitli domácí, Idrissa Diarra při zakončení upadl přes Radovana Murina a videorozhodčí se ocitl podruhé v akci. Ale ani tentokrát z toho penalta nebyla.

Po přestávce se obraz hry změnil. Baník byl nadále aktivnějším týmem, to přetrvalo. Dokázal si ale vypracovat mnohem víc gólových šancí. A v 57. minutě prolomil příbramskou defenzivu. Martin Fillo nacentroval, tečovaný míč proskákal až k Tomáši Zajícovi, a ten ho hrudí usměrnil do sítě!

Ještě jednou pak zahrozila Příbram. V 64. minutě se v šestnáctce uvolnil Stanislav Vávra, vystřelil ke vzdálenější tyči a těsně minul.

V 72. minutě odvrátil domácí Peter Kleščík dlouhý nákop Patrizia Stronatiho jen k rozběhnutému Romanu Potočnému, ten míč napálil bez přípravy levačkou z osmnácti metrů a trefil se skvěle k tyči – 0:2!

Jestliže o prvním gólu Tomáše Zajíce platilo, že byl možná poněkud šťastný, ten druhý v jeho podání byl jedním slovem fantastický. Míč mu z půlky hřiště na pravé straně přiťukl do běhu Adam Jánoš. Tomáš Zajíc si balon ze strany navedl do šestnáctky, a tam spustil nevídané představení. Vnikl mezi dva bránící hráče a proháčkoval se mezi nimi. Třetího atakujícího domácího hráče posadil na zem, čtvrtému se vyhnul kličkou. A pak si ještě chladnokrevně poradil s brankářem.

Bylo rozhodnuto, nicméně Baník přidal ještě jeden gól. Míč do branky zblízka hlavou doklepnul Nemanja Kuzmanovič. Tím definitivně zajistil Baníku první vítězství na hřišti soupeře v této sezoně, Radovan Murin si připsal své první čisté konto v první lize.

PAVEL HORVÁTH: "Poděkoval jsem hráčům za statečný výkon. Až do třetího gólu jsme hráli organizovaně a měli dokonce i šanci, odvedli maximum. Je škoda té situace z úvodu utkání, v deseti se celý zápas dá odehrát složitě."

ONDŘEJ SMETANA: "Červená karta nám příliš nepomohla. Potřebovali jsme se zklidnit, navíc domácí se semkli a dřeli. Po debatě s trenérem Kozlem jsme udělali o pauze změny, které vedly ke zlepšení a soupeři pak již zřetelně ubývaly síly. Až po třetím gólu jsme si oddechli."