st 20.1.2021

Bez šancí i bez bodů: Baník - Slovácko 1:2

Zápas se Slováckem se Slezanům nepovedl. Hosté Ostravany po většinu zápasu do ničeho nepustili a dominovali. Baník se gólově prosadil až v závěru zápasu, to už ale o dva góly prohrával, a tak se zrodil výsledek Baník - Slovácko 1:2.

Hned v první minutě vyslal hostující Václav Jurečka první varování. Vypálil z hranice šestnáctky, jeho ránu však defenziva Baníku zablokovala. Domácí se snažili vynutit si tlak, hosté toho však Baníku mnoho nedovolili a sami podnikali nebezpečné kontry. Ve 20. minutě se řítil sám na Jana Laštůvku Filip Kubala. V poslední chvíli ho dostihl Gigli Ndefe a zabránil mu v zakončení.

Skvělý zákrok pak předvedl Jan Laštůvka. Hostující Lukáš Sadílek pálil z velmi nebezpečné vzdálenosti, před gólmanem Baníku střelu navíc smolně tečoval Jakub Pokorný, přesto stačil Jan Laštůvka zareagovat a střelu senzačně vytěsnit.

A za chvíli si baníkovský brankář poradil i s nebezpečnou střelou Jana Kalabišky.

Po přestávce jako kdyby chtěl Jakub Pokorný zavelet ke změně herního obrazu. Vystřelil prudce, ale přece jen těsně vedle.

Na druhé straně hlavičkoval Stanislav Hoffmann a zasahovat musel znovu Jan Laštůvka.

V 51. minutě zasáhl zákroku Jakuba Pokorného na Stanislava Hoffmanna VAR, rozhodčí Pechanec situaci přezkoumal a nařídil penaltu. Tu proměnil Jan Kliment.

A v 61. minutě se narodil druhý gól Slovácka. Kubala vypálil, Jan Laštůvka vyrazil a Jan Navrátil míč z dorážky vrátil do sítě.

V 73. minutě se zdálo, že Baník utkání zdramatizuje. Patrizio Stronati dostal míč krásnými nůžkami do sítě Slovácka. Znovu však zasáhl VAR a odhalil nejspíše ofsajd Pepeho Meny, jenž Stronatimu míč hlavou přiklepl.

Regulérního gólu se Ostravané dočkali až v 90. minutě. Hlavou ho vstřelil Roman Potočný. Více než snížení už z toho ale pro Baník nerezultovalo.

LUBOŠ KOZEL: "Projevilo se na nás to, že jsme hráli tři dny po nedělním zápase. Neměli jsme šťávu jako normálně. Druhou věcí byl terén, který jednoznačně neumožňoval hru, na jakou jsme zvyklí. Třetím důvodem bylo to, že Slovácko hrálo velmi dobře. Nenechali nás hrát, dostupovali nás a byli úspěšnější v soubojích, byli dřív u odražených míčů a to nám dělalo obrovské problémy."

MARTIN SVĚDÍK: "Nechtěli jsme pustit Baník do kombinace, rozhodli jsme se proto pro vyšší presink. Celý první poločas, ale i druhý jsme odehráli dobře. Už v první půli jsme měli šance, Lašty je ale pochytal. Ve druhém poločase nám pomohl VAR, byla nařízena penalta a tu jsme proměnili. Následně jsme přidali druhý gól a už jsme si to nějak pohlídali."