so 30.7.2022

Nepovedený start: Baník - Sigma 0:3

Baníku se vstup do sezony nepovedl. S olomouckou Sigmou prohrál na vlastním hřišti 0:3.

Sigma od úvodních minut ukázala, že v Ostravě hodlá hýřit aktivitou, nicméně první nebezpečnou situaci vyprodukoval Baník. Ve třetí minutě rozehráli Slezané první roh, po krátké kombinaci poslal Eldar Šehič ostrým obloukem před branku míč, který musel Matúš Macík vytahovat zpod břevna na roh.

První opravdová šance ale přišla až v 19. minutě a vytvořila si ji Sigma. Mojmír Chytil přihrál před branku Antonínu Růskovi, ten mířil v bezprostřední blízkosti těsně vedle branky Baníku.

Za tři minuty později vybalancoval Jiří Klíma na pravé straně složitou situaci proti dvěma bránícím hráčům soupeře, odcentroval k přední tyči, kam naběhl Muhamed Tijani, jehož hlavička zamířila mimo.

O chvíli později přiťukl Jiří Klíma v šestnáctce znovu Muhamedu Tijanimu, tomu ale před malým vápnem podklouzl míč pod kopačkou.

A ještě jedna zajímavá situace pro Baník. Výkop Jana Laštůvky propadl obranou Sigmy, doběhl jej Eldar Šehič, střílel sice trochu z úhlu, ale přesto z nebezpečné pozice, ovšem minul.

Ve 38. minutě uspěl Juraj Chvátal v souboji u postranní lajny, navedl míč před šestnáctku Baníku, posunul Mojmíru Chytilovi a jeho střela skončila v síti Baníku.

Baník se v závěru první půle snažil o vyrovnání, ale rezultovala z toho jen střela Nemanji Kuzmanoviče z hranice šestnáctky. Nebezpečná, prudká, ale přece jen těsně vedle.

Úvod druhé půle přinesl sérii velkých olomouckých šancí. Ještě než se zrodila ta první, chybělo Muhamedu Tijanimu málo k tomu, aby se na malém vápně dostal k centrovanému míči, který před olomouckou branku poslal Eldar Šehič.

A pak už se děly věci na druhé straně hřiště. První gólovku měl Jan Navrátil. Přistál u něj dlouhý centr z levé strany, zkušený záložník však zblízka přestřelil.

Hned vzápětí se na levé straně šestnáctky dostal do nebezpečné pozice Denis Ventúra, Jan Laštůvka jeho ránu dokázal vyrazit.

A do další gólové šance se za malou chvíli vřítil Mojmír Chytil, v šestnáctce se dostal ke střele z velké blízkosti, Jan Laštůvka znovu skvěle zachránil.

Nicméně zvýšení náskoku se Sigma stejně dočkala. Vzhledem k průběhu úvodu druhé půle zaslouženě i když v dané situaci trochu šťastně, protože volej Juraje Chvátala by Jan Laštůvka nejspíš dokázal zpacifikovat, jenž míč těsně před ním smolně tečoval Jiří Fleišman, a proti tomu už nebylo možno reagovat – 0:2.

Ventúra pak neměl daleko k úspěchu při střele z přímého kopu. Baníkovskou zdí jemně tečovaný míč proletěl těsně vedle pravé tyče baníkovské branky.

V 78. minutě mohlo přijít snížení. Ladislav Takács přiťukl před branku Lukáši Budínskému, ten pálil hlavou, ale Macík chytil.

O minutu později přišla zbytečná ztráta na vlastní polovině, Pavel Zifčák přiťukl do gólové pozice Janu Sedlákovi, a ten si sám před Janem Laštůvkou poradil – 0:3.

Pavel Vrba: „Olomouc byla lépe organizovaná, důslednější, rychlejší a výsledek odpovídal dnešnímu výkonu. Tahali jsme za kratší konec a Olomouc zaslouženě vyhrála. Děkuji fanouškům za podporu po dobu celého utkání. “

Václav Jílek: „Myslím si, že dnešní utkání jsme zvládli velmi dobře. Dovoluji si říct, že jsme byli lepším mužstvem a rád bych vyzdvihl individuální výkony hráčů. Proti takhle kvalitnímu týmu ta výhra o to více těší. “