so 17.9.2016

Zvládnutá role favorita. Baník - Prostějov 3:0

Souboj dvou nováčků ovládl v 7. kole FNL domácí Baník. Ostravští v duelu dvou týmů z opačných pólů druholigové tabulky s přehledem porazili Prostějov 3:0, a to ještě zahodili spoustu šancí a trefili dvě tyče. Návrat do základní sestavy ve velkém stylu oslavil Karol Mondek, který gól dal a na oba další Petru Neradovi s Ľubomírem Urgelou přihrál. Baník při prohře Českých Budějovic v Olomouci odskočil druhým Jihočechům na tři body.

Potíž s motivací po exponovaném souboji s Opavou naštěstí Baník neměl. I když hostující Kroupa vylekal Vaška už v třetí minutě ranou z velkého vápna, Hanáky brzy připoutal na svou útočnou polovinu. Mezihra s řadou kolmých přihrávek s účinností leptala prostějovskou tvrz. Po dvou „zaměřovacích“ pokusech Stáni a Urgely se v 17. minutě zprava vřítil do vápna Mondek a jeho přihrávku Nerad z malého čtverce přesměroval do sítě.

Od prvního gólu byla převaha Baníku výrazná. Po další akci na jeden dotek se dostal sám před brankáře ve 25. minutě Mičola, Kofroň jeho střelu vyrazil jen k Mondekovi, který podruhé zavěsil.

Prostějov neměl protizbraň a rychlým kombinacím soupeře často jen přihlížel. Třetí gól měl na noze ještě před poločasem Stáňa, ale ve vyložené šanci minul bránu.

Jednostranný průběh pokračoval i po obrátce, Baník ale zahazoval šanci za šancí a brejk za brejkem. Gólem měly skončit kontry Stáni i Mondeka, Sus orazítkoval břevno, a po kombinaci Mičoly s Mondekem uvnitř vápna se konečně trefil až Urgela.

Z hry na jednu bránu už domácí víc gólů nevytěžili. Kofroň si totiž v 82. minutě poradil s dalekonosnou a dobře mířenou ranou Nerada a po Mondekově ráně ho podruhé zastoupilo břevno.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem rád, že jsme to po středě zvládli. Měl jsem z toho trošku obavy. Řekli jsme si, že se nebudeme nějak bezhlavě hnát dopředu, a stejně jsme se tam hnali. Naším cílem bylo co nejdéle držet balon a samozřejmě vstřelit branku. To se nám celkem rychle podařilo. Pak jsem to chtěli kontrolovat, což se dařilo. Těch gólů mělo být ale daleko víc."