ne 17.10.2021
ZEN

Ženy uspěly na Hané: Sigma - Baník 1:2

Baníkovské ženy zabraly a podařilo se jim v utkání 8. kola druhé ligy žen zvítězit na hřišti olomoucké Sigmy. Hanačky sice dokázaly zareagovat na první gól Baníku vyrovnáním, na druhý gól Slezanek už ale odpověď nenašly, a tak se zrodil výsledek Olomouc - Baník 1:2. Baňky se bodově dotáhly na druhý Hradec Králové, a tím i na pozici, která by zaručovala postup do první ligy.

Slezanky vstoupily do utkání se snahou být od první minuty aktivní, což své ovoce přineslo už v 11. minutě. Markéta Sehnálková našla Kateřinu Fojtíkovou, ta se dokázala uvolnit a podél brankářky Navrátilové poslat míč poprvé do olomoucké branky.

Baník pak dlouho nepouštěl domácí do velkých šancí, nicméně do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Sigmě vyšel útok po straně, míč se pak i vlivem hrbolatého terénu dostal trochu smolně za obranu Ostravanek, čehož využila Alena Štajgrová k vyrovnání.

O zisku tří bodů rozhodla pět minut před koncem Klára Pavlíčková. Základem byl znovu dobrý míč Markéty Sehnálkové, která z hranice šestnáctky vybídla Kláru Pavlíčkovou k tomu, aby pohodlně doklepla míč do olomoucké branky.

Aktuální tabulku 2. ligy žen naleznete zde:

Tabulky | FAČR Ženy › 2021 J2A - 2.liga žen | Soutěže | FOTBAL.CZ

MICHAL ŽÁRSKÝ "Na hrbolatém terénu podaly holky velmi dobrý výkon. Po většinu času nepouštěly domácí do šancí, pokud přece, výborně zasáhla Lenka Roháčková v brance. Tohle je velice důležité vítězství, které nás vrátilo zpět do boje o postup do první ligy. Chci poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli v Olomouci podpořit."

17.
Olomouc VS Baník
II. liga žen

Branky: 33. Štajgrová - 11. Fojtíková, 85. Pavlíčková. Rozhodčí Buchtová, ŽK Štajgrová, Skupinová - Sehnálková.