so 15.10.2022
ZEN

Ženy prohrály v Brně 0:4

Ženy Baníku v Brně na body nedosáhly. Nevydařil se jim zejména první poločas, v němž třikrát inkasovaly, nakonec podlehly Lokomotivě Brno Horní Heršpice 0:4 a v tabulce zůstávají na sedmé pozici s dvoubodovým náskokem na poslední Duklu Praha.

Baník vstoupil do utkání dobře. Od prvních minut se Slezankám dařilo dostat se na dostřel brněnské branky, nebezpečnou střelu Karolíny Hegrové likvidovala domácí brankářka Jílková nadvakrát. V sedmé minutě odpískala sudí Jílková po souboji v šestnáctce Baníku penaltu pro domácí, Ruslerová ji proměnila a domácí celek vedl.

Slezanky se pokoušely o vyrovnání, scházel jim ale klid ve finální fázi. Šance měly i domácí hráčky, zhruba ve dvacáté minutě zachránila situaci Karolina Škrabalová dvěma výbornými zásahy v jednom sledu.

Brňanky postupně získávaly převahu. Ve 23. minutě zvýšila hlavou domácí Lišková a zahájila tak svůj střelecký den. O chvíli později proměnila své sólo přesným zakončením k tyči a hattrick zkompletovala po přestávce.

VITOLD ZAJAC: "V prvním i druhém poločase jsme měli momenty, kdy jsme hráli dobře a měli jsme situace, kdy jsme mohli skórovat. Dnes jsme však udělali příliš mnoho chyb, zejména při standardkách, z nichž jsme třikrát inkasovali."

15.
Horní Heršpice VS Baník
1. liga žen

Poločas: 3:0
Branky: 23., 28. a 90. Lišková, 7. Ruslerová (pen.). Rozhodčí: Jílková. ŽK: Dianišková, Jílková - Regecová