so 30.9.2023
ZEN

Ženy přivezly cenný bod ze Slovácka

Velmi cenný bod přivezly ze hřiště Slovácka fotbalistky Baníku. Na půdě třetího týmu 1. ligy žen v utkání 5. kola remizovaly 2:2.

I přes odhodlání nechat na hřišti maximum a být za to také odměněn nezačalo utkání pro Baník nejlépe a po dvou rychlých gólech vedl favorizovaný celek domácích už 2:0. Další góly už ale ženy Baníku hráčkám Slovácka nepovolily, navíc dokázaly ještě do přestávky snížit.

Snaha Baníku dosáhnout na vyrovnání přinesla své ovoce v poslední desetiminutovce. Sára Korvasová se pokusila prosadit individuálně, poradila si s hráčkou domácích, která ji strážila, ta ji musela faulovat a byla z toho penalta. Míč si vzala Kateřina Vojtková, penaltu proměnila, a posunula tak Baník k velmi cennému bodu.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "Dnes byl na hřišti tým, který chtěl vyhrát. Tým, který věří ve své schopnosti, hráčky, které na sebe berou odpovědnost, vzájemně si pomáhají, pamatují, že hrají se znakem Baníku na dresu. Teď je důležité toto sportovní i mentální nastavení udržet a jsem přesvědčen, že v dalších zápasech budeme bodovat."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

30.
sobota
září
Slovácko VS Baník
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 2:1
Branky: 15. Bayerová, 20. Ohlídalová - 39. Mudráková, 82. Vojtková (pen.). Rozhodčí: Soukupová. ŽK: Vojtková.

Sestavy

FC Baník Ostrava

Zelenkova - Mudráková, Molková, Krupniková - Kotalová (46. Pavlíčková), Korvasová, Nowacka, Fojtiková (75. Zomberová), Kochanová - Vojtková, Štěpánová.
20
Abdullahi
Tanko
11
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
12
Tomáš
Rigo
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
0
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
26
Filip
Blažek
28
Filip
Kubala
35
Jakub
Markovič
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo