po 14.10.2019
ZEN

Ženy porazily lídra a vedou tabulku o dva body!

Skvěle! Ženám Baníku Ostrava se daří! Vyhrály na půdě aktuálního lídra z Hradce Králové 3:1 a vedou druholigovou tabulku už o dva body! V sobotu 19. října přivítají "Baňky" od 10.15 v Hošťálkovicích aktuálně třetí Teplice!

Průběh utkání proti aktuálnímu lídrovi soutěže naplňoval od první chvíle všechna očekávání. Domácí tým potvrzoval své kvality a vyložené šance byly k vidění na obou stranách. Více ze hry měl od úvodních minut Hradec Králové, Baník hru postupně vyrovnával. A ve 29. minutě se po rohovém kopu prosadila Hana Weidingerová, takže Ostravanky vedly. Domácí stačily do přestávky vyrovnat, nicméně po přestávce se ujaly dvě výborné střely Kateřiny Vojtkové, na které už Východočešky nenalezly odpověď.

MILAN PÁLENÍK: "Za klíčové považuju to, že jsme přežili ten úvodní nápor domácích. Při rohovém kopu se pak hráčky zachovaly přesně tak, jak měly a byl z toho náš vedoucí gól. Ve druhém poločase jsme už soupeře s výjimkou standardek do ničeho vážného nepustili, dali jsme dva góly a díky tomu vezeme další důležité tři body."