út 15.3.2016

Zápas na Spartě juniorům nevyšel, prohráli 0:4

Pondělní zápas 23. kola Juniorské ligy, v němž se naši mladíci představili na hřišti Sparty Praha, byl k naší škodě jednoznačnou záležitostí domácích. Ti v souboji prvního s druhým týmem soutěže vyhráli 4:0 a potvrdili tak svoji dominanci v letošní sezóně.

Zápas, do kterého Baník poprvé nasadil dvacetiletého brankáře Filipa Chvěju, který přišel na hostování ze Sigmy Olomouc, se nejprve nevyvíjel až tak špatným směrem, jak napovídá výsledek. První velkou gólovku měl po pěti minutách hry náš obránce Denis Granečný, který se z levé strany dostal až před branku, ale tam vychytal jej sparťanský brankář Štorc. Potom už však přebrali otěže zápasu domácí, kteří pak až do jeho konce byli ve všech herních situacích lepší.

Dvakrát se gólově prosadili v prvním poločase a dvakrát po změně stran, kdy skóre symbolicky pečetil svým sedmnáctým gólem v soutěži její nejlepší střelec Čapek. Baníkovci měli podle trenéra Petra Samce problémy zejména s aktivní hrou Sparty po stranách, odkud přicházely centry a nebezpečné šance. Přestože první gól Baník inkasoval po nešťastném odrazu míče od Arťoma Mešaninova, obraz hry byl jednoznačný pro domácí Spartu. To se nezměnilo ani přes to, že úvod druhé půle naši mladíci zahájili celkem dobře, ale poté v jejich hře zase docházelo k častým ztrátám, z kterých pramenila převaha Sparty.

Ta dokázala vyhrát už třinácté utkání v řadě a v čele Juniorské ligy zvýšila svůj náskok před druhým Baníkem na šestnáct bodů.

Petr Samec (FC Baník Ostrava): "Nemá cenu si nic nalhávat, zápas nám nastavil zrcadlo. Ukázal nám, že Sparta je dál než my, byť můžeme polemizovat třeba o tom, že na rozdíl od nás mají ustálený kádr juniorky, se kterým koncepčně pracují. Je paradox, že na podzim jsme ji doma porazili, a to s účastí většiny našich kmenových hráčů juniorky. Kdežto nyní jsme neuspěli v kombinované sestavě, v níž bylo šest hráčů z áčka. Přestože jsme první dva jarní zápasy s Jihlavou a Brnem zvládli celkem slušně, vidíme, že je stále co zlepšovat."