so 29.7.2023

Vyloučení a remíza: Baník - Slovácko 0:0

Druhé vystoupení Baníku v sezoně skončilo remízou. Slezané, kteří dohrávali od 80. minuty bez vyloučeného Enea Bitriho, remizovali se Slováckem 0:0.

Hned v úvodu zápasu si hosté vypracovali první šanci. Běžela úvodní minuta, když se po dobré přihrávce ocitl v gólovce Filip Vecheta. Měl čas i prostor, ale naštěstí pro Baník přestřelil.

O chvíli později pálil Michal Trávník sice do středu branky, ale prudce, pod břevno a nebezpečně, Jiří Letáček vyrazil nad břevno.

A v 10. minutě se po přiťuknutí dostal v šestnáctce k nebezpečné střele Kim a jen těsně minul pravou tyč domácí branky.

Po čtvrthodině začal úvodní nápor Slovácka polevovat a Baník začal být nebezpečnější. První vážné ohrožení branky Slovácka přišlo ve 26. minutě. Eneo Bitri hlavičkoval po rohovém kopu zblízka, ale trefil blokujícího Marka Havlíka.

Ve 32. minutě měl Baník první tutovku. Ewerton se podobně jako v Liberci protáhl podél koncové čáry do malého vápna, předložil na hranici „pětky“ Tankovi, který z gólové pozice napálil brankáře Heču, který se na lajně senzačně roztáhl..

V 50. minutě se už ostravský stadion radoval z gólu po hezké Tankově akci a ještě hezčím zakončení. Všemu však předcházel Tankův ofsajd.

V 67. minutě narýsoval Matěj Šín přesnou dlouhou přízemní přihrávku na rozběhnutého Tanka. Ten mohl upalovat sám, ale míč ho na okamžik neposlechl, a tím i přibrzdil. Tanko ale dokázal poslat míč Danielu Tetourovi do volného prostoru v šestnáctce. Záložník Baníku napřáhl ke střele, tu mu ale na poslední chvíli zablokoval bránící hráč Slovácka.

V 80. minutě přišla nepřesnost na útočné polovině Baníku, okamžitá kolmice na rozběhnutého Pavla Jurošku, toho před pokutovým územím zastavil Eneo Bitri a byl vyloučen. Následný přímý kop ze dvaceti metrů poslal Marek Havlík vedle.

V 90. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Filip Blažek, ale trefil Heču. Na druhé straně hlavičkoval Vlasi Sinjavskij nad a víc už se v utkání nestalo.

Pavel Hapal: "Jsem z toho rozpolcený. My jsme prvních dvacet minut nebyli vůbec v zápase. Kazili jsme, byli jsme neskutečně nepřesní. Bylo vidět, že souhra nám ještě nefunguje. Pak jsme si najednou začali věřit a troufnu si říct, že jsme byli lepší. Dali jsme gól z ofsajdu, ve hře jsme byli kvalitnější. Je to škoda, možná bychom si zasloužili dnes vyhrát, ale musíme si vyhodnotit těch prvních dvacet minut, proč jsme kazili. Pak už to sneslo parametry, líbilo se mi to, kdybychom vstřelili branku, možná by se to otevřelo."

Jan Baránek: "Začali jsme lépe, ale od zhruba třicáté se hra zlomila. Baník si začal více věřit a my jsme na to moc nedokázali zareagovat. Byli jsme všude pozdě, špatně jsme se posouvali. V poločase jsme si něco řekli, hra se vyrovnala, bylo to ale takové bez šancí. Po červené kartě jsem čekal, že více přitlačíme, ale jako bychom se lekli. Chodilo tam málo centrů. Výsledek je asi spravedlivý."