st 5.8.2020
MUZ

Vydařená příprava: Baník - Třinec 8:0

Osm gólů nastřílel Baník v přípravném utkání před odjezdem na soustředění do Rakouska druholigovému Třinci. Vyhrál 8:0, dva góly domácích vstřelil Muhamed Tijani.

Na první gól se čekalo jen něco přes osm minut. Po přesném centru Milana Lalkoviče po rychlé akci se hlavou prosadil Ondřej Chvěja. Zvýšit pak mohl Martin Fillo, v gólové šanci dokázal prostřelit brankáře Šišku, ale míč, který putoval do branky, dokázal ještě jeden z třineckých hráčů vrátit do hry. Martin Fillo měl v první půli ještě dvě velké šance, jednou jej vychytal gólman, podruhé mířil těsně vedle tyče.  Největší třineckou šanci měl Zlatohlávek, vychytal jej Radovan Murin. A stejný hráč pak v dobré možnosti mířil vedle, podobně jako jeho spoluhráč Cienciala.

Gól na 2:0 se zrodil po rychlé akci levou stranou. Akci rozehrál Oleksander Azackij, Milan Lalkovič míč rychle posunul Denisi Granečnému, jenž zatáhl balon až téměř k brance, přihrál Davidu Buchtovi, a ten zakončení zvládl.

Ve druhé půli už Baník zcela dominoval. Na 3:0 výšil střelou zblízka Daniel Holzer a v 65. minutě se skvěle předvedl Jan Juroška. Připravil si míč na levačku a zhruba z osmnácti metrů nechytatelně skóroval.

Jan Juroška se výrazně podílel i na pátém gólu Baníku. Adam Jánoš poslal pas za obranu Třince, tam si naběhl právě Juroška, poslal na malé vápnu a odtud se přesně trefil Muhamed Tijani.

V 73. minutě nacentroval do šestnáctky Rudolf Reiter a Roman Potočný míč trefil přesně a nechytatelně.

Rudolf Reiter pak přiťuknul míč i Muhamedovi Tijanimu, jehož levačka poslala balon zblízka pod břevno.

Poslední slovo si vzal Dyjan Carlos de Azevedo, který po pasu Jakuba Drozda poslal míč do prázdné branky a uzavřel na 8:0. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

LUBOŠ KOZEL: „Jsem rád, že to, co vidím v tréninku, jsme dnes přenesli do utkání. Předtím nás srážela produktivita. Dneska jsme ty góly dali a měli jsme dalších šest, sedm gólových šancí. Ofenzivní fáze byla velmi dobrá, kluci byli v pohybu.“

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

5.
středa
srpna
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 9. Chvěja (Lalkovič), 34. Buchta (Granečný), 48. Holzer (odražený míč), 65. Juroška (samostatná akce), 71. Tijani (Juroška), 73. Potočný (Reiter), 78. Tijani (Potočný), 90. de Azevedo (Drozd).

Sestavy

FC Baník Ostrava

Murin - Fillo (46.Juroška), Svozil (46. Šindelář), Azackij, Granečný (46. Holzer) - Kaloč (59. Jánoš), Jirásek (46. Drozd) - Lalkovič (59. de Azevedo), Chvěja (59. Potočný), Buchta (59. Reiter) - Smola (46. Tijani).

FK Fotbal Třinec

Šiška – Celba, Šuľa, Košút, Rudzan – Vaněk, Steinhübel – Omasta, Zlatohlávek, Cienciala – Akulinin. 2. poločas: Šiška – Celba (60. Bolf), Gáč, Cverna, Janoščín – Samiec, Weber – Puchel, Šípek, Cienciala – Akulinin.
15
Patrizio
Stronati
17
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
14
Pepe
Mena
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
11
Nemanja
Kuzmanovič
8
Jakub
Drozd
7
Martin
Fillo
31
Ondřej
Šašinka
1
Radovan
Murin
18
Tomáš
Zajíc
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
16
Jan
Laštůvka
13
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský