st 5.7.2023
MUZ

Vítězství vylovené z deště

I druhý zápas na soustředění v Polsku přinesl Baníku výhru. Svěřenci Pavla Hapala si v dešti poradili s Cracovií Krakow, když o výhře 1:0 rozhodl hned v úvodu parádní brankou Eldar Šehič.

Když se dvacet minut před začátkem nad hřištěm zlověstně houfovala bouřková oblaka, nevěstilo to směrem k utkání vůbec nic dobrého. Bouře nakonec Opalenicu minula, ale takřka celých devadesát minut se hrálo místy i v silném dešti.

V době, kdy ještě nebyl tak prudký, byl Baník lepší. Začátek zápasu baníkovci udávali tempo hry a jejich aktivitu korunoval výstavním gólem ve 13. minutě Eldar Šehič. Už centr Filipa Kaloče z pravé strany na malé vápno měl velmi dobré parametry, míč Cracovia odvrátila, jenže někde na dvaadvaceti metrech se do něj nádherným volejem levačkou ihned opřel z plného běhu Šehič a balon skončil přesně u tyče. Nádherný gól!

Baník v první půlhodině předvedl několik rychlých akcí. Po účinném presinku Tomáše Riga a jeho přihrávce "vyplaval" ve 20. minutě sám před brankářem Hroššem Abdullahi Tanko, ale gólmana neprostřelil.

Pak ale sílil déšť a slábla převaha Baníku. V 32. minutě byl soupeř blízko vyrovnání, ale Jiří Letáček po brejku první střelecký pokus vyrazil před sebe a dorážku do odkryté brány pohotovým skluzem zablokoval Michal Frydrych.

Hodinový liják oboustranně ubral kvalitě hry, příliš mnoho příležitostí se pak neurodilo. Až když na posledních deset minut na obloze vysvitlo slunce, vzrostla i zajímavost. Letáček se v 88. minutě musel hodně proletět po dalekonosné střele soupeřova hráče, aby míč vytáhl z brány, a hned nato mohl Baník výhru pojistit, ale brejk po Rigově přihrávce nevyužil David Buchta a polský brankář jeho pokus zmařil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Pavel Hapal: "Poprvé jsme si vyzkoušeli hru v tříobráncovém systému proti soupeři, který také hrál s tříobrancovým systémem. Jsem rád, že jsme neobdrželi branku a podle mě jsme ho nepustili ani do žádné stoprocentní šance. V první půli jsme dali krásný gól, možná, že jsme mohli přidat i další, ale to se nepovedlo. Druhá polovina už byla taková unavená, ale to je možná důsledek náročných tréninků."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

5.
středa
července
Cracovia VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branka: 13. Šehić (odražený míč).

Sestavy

Cracovia Krakow

Hroššo (46. Madejski) – Râpă (59. Hoskonen), Ghiță (59. Jugas), Stachera (59. Kakabadze), Lusiusz (59. Kolec), Bochnak (46. Urban), Knap (59. Rózga), Oshima (59. Dziewicki), Jodłowski (59. Atanasov), Šmiglewski (46. Balaj), Makuch (59. Källman)

FC Baník Ostrava

Letáček - Měkota (46. Bitri), Frydrych, Pojezný (79. Blažek) - Ndefe (46. Buchta), Rigo, Kaloč (66. Boula), Šín (66. Tetour), Šehić (79. Kpozo) - Kubala (66. Fadairo, 84. P. Jaroň), Tanko (66. Almási).
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
13
Samuel
Grygar
15
Patrick
Kpozo
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
19
David
Lischka
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
12
Tomáš
Rigo
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
26
Filip
Blažek
20
Abdullahi
Tanko
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
10
Matěj
Šín