so 10.7.2021

Vítězná tečka: Baník - Líšeň 2:0

Soustředění v Kroměříži uzavřel Baník vítězstvím. Druholigovou Líšeň porazil po trefách Dyjana Carlose de Azeveda a Ladislava Almásiho 2:0.

Na lavičku Baníku už vedle Ondřeje Smetany a Jana Baránka poprvé usedl Tomáš Galásek, který se připojil k mužstvu po evropském šampionátu, a do hry se tentokrát dostala druhá skupina hráčů, která ve středu proti Skalici odpočívala.

Baníkovci zahájili s chutí. Už ve druhé minutě rozehráli na útočné polovině sérii rychlých přihrávek, po nichž se v koncovce ocitl brazilský záložník, ale to ještě přestřelil.

Daleko lépe se svou šancí naložil o čtvrthodiny nato. Na levé straně potáhl míč David Buchta, Filip Kaloč ve vápně jeho centr promáchl, ale za ním stojící de Azevedo už neomylně zavěsil.

Ostravané byli v první fázi zápasu výrazně lepší, zhruba po půlhodině však nechali soupeře nadechnout a chvíli hrát. A málem se to vymstilo. Ševčík napřáhl v 36. minutě k ráně z velké dálky a balon jen těsně prošel kolem tyče brány Jana Laštůvky, který se poprvé v přípravě objevil v sestavě.

Na druhé straně to zkoušel z přímého kopu Nemanja Kuzmanovič a tečovaná střela těsně minul svůj cíl.

V posledních sekundách první půle se zůstal po střetu s protihráčem dlouho na zemi v bolestech svíjet Ladislav Almási, ale bolest rozhýbal, do druhé půle nastoupil, a co víc, po třinácti minutách oslavil i svůj první gól v Baníku.

Poté, co nejprve v příležitosti po akci de Azeveda o kousek netrefil bránu, pak z podobné pozice zakončil průnik střídajícího Yiry Sora – 2:0.

Další gól v síti Líšně z územní převahy nepřišel, přestože hlavně hbitý Sor se v několika nadějných situacích objevil.

ONDŘEJ SMETANA: "Jsem rád, že jsme to zvládli výsledkově i bez obdrženého gólu. Na defenzívě jsme pracovali, chceme v ní být více odolní a prvky, na kterých jsme dělali, se dnes v naší hře objevily. Líšeň není špatný tým. Zvládli jsme to utkání i v únavě, měli jsme to pod kontrolou."