st 22.2.2023
MUZ

Vítězná příprava: Baník - Frýdek-Místek 1:0

Baník v přípravném utkání porazil Frýdek-Místek 1:0. O vítězství rozhodl z penalty Petr Jaroň.

Baník si v utkání, zejména v prvním poločase, vytvořil několik střeleckých příležitostí, ale žádnou z nich nevyužil. Velmi nebezpečnou hlavičku chytil na čáře Nemanjovi Kuzmanovičovi bravurně gólman Gergela, kousek chyběl teči Matěje Šína, po níž se míč zastavil na tyči, několikrát měl míč na hlavě Muhamed Tijani, ale nedokázal jej trefit, jak by potřeboval.

V závěru první půli byli blízko gólu i hosté, střela Teodora Janjuše se odrazila od tyče a podél lajny se míč vrátil zpět do hřiště.

Také ve druhé půli Baník tlačil, soupeř však bránil velmi srdnatě a favorit zápasu se do střeleckých pozic dostával složitěji. Rozhodla 78. minuta. Přihrávku Jiřího Fleišmana zastavil jeden z frýdeckomísteckých hráčů rukou, byla z toho penalta, a tu Petr Jaroň proměnil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Chtěli jsme vytížit hráče, kteří v mistrovských utkáních neměli takovou minutáž, to splnilo účel. Pořád nás trápí koncovka, v první půli jsme měli tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme nedali. Chtěli jsme vidět v akci některé hráče, například Enea Bitriho, kterého po příchodu přibrzdilo zranění. Ukázal, co o něm víme, je to zkušený hráč."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

22.
středa
února
Baník VS Frýdek-Místek
FORTUNA:LIGA

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka: 79. P. Jaroň (pen.). Rozhodčí: Dedek
Diváci: 200

Sestavy

Baník

Hrubý (46. Letáček) - Sanneh, Bitri (63. Měkota), Stoklásek (46. Říha), Šehič (46. Fleišman) - Boula, Šín (46. Buchta) - P. Jaroň, Kuzmanovič (46. Miškovič), Chukwudi (46. Provazník) - Tijani (46. Smékal).
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar
15
Patrick
Kpozo
0
Paixao da Silva
Ewerton
4
Robert
Mišković
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný
12
Tomáš
Rigo
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
28
Filip
Kubala
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács