út 14.1.2020

V Tipsport lize opět smírně: Baník - Karviná 1:1

Také druhé utkání Baníku v Tipsport lize skončilo nerozhodným výsledkem. Ostravané po obdržené brance z prvního poločasu dokázali proti Karviné už jen vyrovnat a zapsali výsledek 1:1.

Po většinu prvního poločasu měl více ze hry Baník, Karviná však dokázala být také nebezpečná. Ve 14. minutě vypálil z úhlu a o to záludněji Ba Loua a Viktor Budinský musel pohotově zasáhnout. Skočil po míči a střelu vyrazil. Za dvě minuty se zrodila první velká šance zápasu, měl ji Filip Kaloč. Vyskočil si na přímý kop Jiřího Fleišmana a hlavou trefil břevno.

Také další velkou možnost zařídil přesným centrem Jiří Fleišman. Tentokrát našel v šestnáctce Dyjana Carlose de Azeveda. Ten pálil z voleje, ale mimo!

O chvíli později šli Karvinští do vedení. Ba Loua to na hranici šestnáctky provedl velmi hezky. Uvolnil se, posunul si míč na levou a nechytatelně vypálil. Téměř do šibenice.

Obrovskou šanci pak spálil Carlos de Azevedo. Zakončoval z deseti metrů a měl před sebou už jen gólmana Pastornického. Ten sice risknul skok po své pravé ruce, zatímco De Azevedo mířil spíše k opačné tyči, trefil však nohy ležícího karvinského gólmana.

A pak to na druhé straně zkusil Čonka z nějakých sedmnácti metrů. Těsně minul tyč.

V 51. první minutě upadl v šestnáctce Baníku karvinský obránce Rundič. Okamžitě věděl, že faulován nebyl, a stavěl se na nohy, aby pokračoval, sudí Machálek však odpískal penaltu. Rundič se zachoval velmi férově a míč z penalty jen vrátil Viktorovi Budinskému.

Hra se ve druhém poločase vyrovnala a Baník už se tolik neprosazoval. V 76. minutě srazil karvinský Janečka ve vlastní šestnáctce Tomáše Smolu a penalta se kopala na druhé straně.  Patrizio Stronati ji bezpečně proměnil.

V poslední minutě měl velkou šanci karvinský Jean, hlavou zamířil mimo a utkání tak skončilo remízou.

LUBOŠ KOZEL: "V prvním poločase jsme podali lepší výkon. Měli jsme tam tři gólové šance a to, na čem pracujeme, se tam objevovalo. Byly tam akce od založení až do koncovky. Ba Loua nám to ale hezkou individuální akcí a gólem ztížil. Ve druhé půli a ve druhé sestavě už výkon nebyl takový. Bylo tam hodně nevynucených ztrát, chyběla tomu plynulost. Ale cením si toho, že hráči se i v té únavě snažili a prali se s tím."

14.
úterý
ledna
Baník VS Karviná

Branky: 77. Stronati z penalty - 26. Ba Loua. Rozhodčí: Machálek – Kotík, Dresler.
Diváci: 250

I. poločas: Budinský – Fillo, Pokorný, Procházka, Fleišman – de Azevedo, Hrubý, Kaloč – O. Šašinka, Baroš, Lalkovič (17. Granečný). II. poločas: Budinský – Celba, Šindelář, Stronati, Holzer - Jánoš, Pokorný (68. Mooc), Jirásek - Buchta, Smola, Granečný.