so 26.9.2015

V Teplicích jsme prohráli 0:1

Utkání 8. kola Synot ligy skončilo naší porážkou 0:1 na hřišti Teplic. V sobotu odpoledne jsme na tamních Stínadlech podali bojovný výkon, domácí však byli ve finální fázi důraznější, efektivnější a nakonec i šťastnější, což rozhodlo v jejich prospěch.

Do osmého ligového utkání sezóny jsme nastoupili v naprosto stejné sestavě, která odehrála velice solidní duel v minulém kole proti Jablonci. Na pravém kraji obrany tedy byl Martin Dostál a na stoperu Jaroslav Machovec. Úvod zápasu v Teplicích se nesl v duchu náporu domácích, kteří se po několik útocích dostali i do velké šance, avšak Potočný hlavičkoval v 5. minutě těsně vedle branky Jiřího Pavlenky. Naše mužstvo se připomenulo o minutu později, kdy Carlos de Azevedo chytře vystihl rozehrávku Teplic, ale jeho střela zpoza vápna postrádala razanci, a tak si s ní Grigar poradil.

Stejně si vedl i na druhé straně Pavlenka, avšak bylo to v o poznání větší šanci domácích. Hora se v 16. minutě dravě vrhl do vápna za Vondráškovou přihrávkou, ale náš brankář mu dokázal zmenšit střelecký úhel a poskakující míč zkrotil ještě před autovou čárou. Následně se hra na dlouhé minuty vyrovnala, oba týmy soupeřily o převahu ve střední části hřiště a ve finální fázi vždy scházela přesnější přihrávka či vtipnější myšlenka. Několik našich rohových kopů nebezpečných nebylo, a tak se ve 39. minutě ozval teplický Bratanović, který po nabídce od Vachouška napálil břevno. Po tomto z našeho pohledu šťastném momentu jsme odcházeli do šaten za stavu 0:0.

Po změně stran se pokračovalo bez střídání. První napínavý okamžik přišel hned v 50. minutě, kdy po průniku Vondráška pálil domácí kanonýr Fillo z velmi dobré pozice nad naši branku. Odpovědět chtěl rázně Filip Kaša, jehož odvážný útočný výpad vedl až k šestnáctce Teplic, kde však nadějnou akci zhatil nepřesný centr De Azeveda. Když jsme podobným způsobem zbytečně ztráceli míče i v dalších akcích, vedlo to k tlaku domácích, kteří dokonce v 59. minutě vstřelili branku, ale Potočný byl při zakončení v ofsajdu. Reakcí na vývoj hry bylo naše střídání v 62. minutě, kdy Karola Mondeka nahradil útočník Marek Červenka. Vzápětí útočil do otevřené obrany Teplic Davor Kukec, který našel na pravé straně nabíhajícího Francise Narha, ale jeho střela mířila hodně vysoko nad branku.

Velkou šanci měli naopak domácí v 70. minutě, to když se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Potočný, s jehož přízemní střelou si však pozorný Pavlenka dokázal poradit. Následně přišel stejně jako v minulém utkání oživit hru Vojtěch Engelmann, který vystřídal De Azeveda. Schylovalo se k dramatickému závěru, který chtěly k vítěznému cíli využít oba týmy. Hodně se k němu přiblížily Teplice v 79. minutě, kdy stoper Jablonský dorazil míč odražený po souboji před naší brankou. Domácí šli tedy do vedení 1:0. Na závěrečné minuty se na hrot vysunul střídající dlouhán Martin Kouřil, aby získával vysoké míče a prosadil se v hlavičkových soubojích. Navzdory naší snaze, která vrcholila hlavičkou Kouřila vedle branky, Teplice zápas dovedly k těsnému vítězství.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Chtěli jsme si z Teplic odvézt minimálně bod, což se nám nepovedlo. Naše mezihra nebyla ideální, soupeř nám dělal problémy svým důrazem, z čehož nakonec padl i jediný gól. Z našeho pohledu to opět byla lacině inkasovaná branka. Celkově nám v dnešním utkání chybělo více odvahy se prosadit."