so 14.1.2023
MUZ

Turecká kanonáda: Korona Kielce - Baník 0:5

První utkání v rámci herního soustředění v Turecku se Baníku nadmíru povedlo. Ostravané si poradili s Koronou Kielce a zvítězili 5:0. Jedním gólem se na celkovém vítězství podílel také Matěj Šín!

Po relativně vyrovnaném úvodu, v němž se Baník snažil přehrát důrazně hrajícího soupeře a Korona mezitím zahrozila dvěma nebezpečnými brejky, začali mít Ostravané hru stále zřetelněji pod kontrolou. A zatímco polský celek se za celý první poločase nedostal k přímé střele na branku, tým trenéra Pavla Hapala zahrozil několikrát. Dvakrát pálil Muhamed Tijani a zejména jeho druhý pokus po přihrávce Srdjana Plavšiče byl velmi nebezpečný a přinutil gólmana Zapytowského k výbornému zákroku. Poté to zkusil Cadu a po půlhodině hry se Baník dostal do vedení. Nemanja Kuzmanovič rozehrál roh k přední tyči, tam si naběhl David Lischka a otevřel skóre.

Ještě jednou to v prvním poločase zkusil Muhamed Tijani, i tentokrát bral Zapytowski v brance Kielců vrch.

Ve druhém poločase už byla dominance Baníku zcela zřetelná. V 52. minutě uvolnil David Buchta překrásně Michala Frydrycha, který si naběhl do šestnáctky a zakončil zcela suverénně - 0:2. David Buchta na sebe pak ještě výrazněji upozornil krásnou střelou zpoza šestnáctky, která přinesla třetí gól Baníku a neméně výstavní trefou zpoza pokutového území pak obstřelil gólmana Korony Jan Juroška - 0:4.

Pátý gól přidal Matěj Šín. Předcházel mu dobrý průnik Daniela Smékala a neméně kvalitní přihrávka, kterou Matěj Šín dokonale využil. Až teprve v závěru se Korona dostala ke dvěma střelám, s oběma si Jiří Letáček bez potíží poradil. 

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Jsem spokojen s výsledkem i s tím, že jsme neinkasovali gól a soupeře jsme nepustili do šance. Začátek byl z naší strany trochu hektický, kdy soupeř ještě trochu odolával a my jsme se tam nemohli dostat. Důležitý byl první gól a druhý poločas už vyzněl jasně pro nás."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

14.
sobota
ledna
Korona Kielce VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 31. Lischka, 51. Frydrych, 58. Buchta, 76. Juroška, 82. Šín
Diváci: 50

Sestavy

Korona Kielce

Zapytowski – Zator, Łukowski, Takáč, Nono, Błanik, Śpiączka, Deja, Balić (76. Lisowski), Trojak, Petrov

Baník

Laštůvka (65. Letáček) - Ndefe (46. Juroška), Frydrych (70. Pojezný), Lischka (75.Říha), Fleišman (46.Šehić) – Cadu (70. Smékal), Miškovič (70.Šín), Kaloč (70. Boula), Kuzmanovič (46. Buchta), Plavšić (70. P. Jaroň)– Tijani (46. Klíma).
9
David
Buchta
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
13
Samuel
Grygar
30
Jiří
Letáček
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
17
Michal
Frydrych
26
Filip
Blažek
20
Abdullahi
Tanko
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
0
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
12
Tomáš
Rigo