so 14.1.2023

Turecká kanonáda: Korona Kielce - Baník 0:5

První utkání v rámci herního soustředění v Turecku se Baníku nadmíru povedlo. Ostravané si poradili s Koronou Kielce a zvítězili 5:0. Jedním gólem se na celkovém vítězství podílel také Matěj Šín!

Po relativně vyrovnaném úvodu, v němž se Baník snažil přehrát důrazně hrajícího soupeře a Korona mezitím zahrozila dvěma nebezpečnými brejky, začali mít Ostravané hru stále zřetelněji pod kontrolou. A zatímco polský celek se za celý první poločase nedostal k přímé střele na branku, tým trenéra Pavla Hapala zahrozil několikrát. Dvakrát pálil Muhamed Tijani a zejména jeho druhý pokus po přihrávce Srdjana Plavšiče byl velmi nebezpečný a přinutil gólmana Zapytowského k výbornému zákroku. Poté to zkusil Cadu a po půlhodině hry se Baník dostal do vedení. Nemanja Kuzmanovič rozehrál roh k přední tyči, tam si naběhl David Lischka a otevřel skóre.

Ještě jednou to v prvním poločase zkusil Muhamed Tijani, i tentokrát bral Zapytowski v brance Kielců vrch.

Ve druhém poločase už byla dominance Baníku zcela zřetelná. V 52. minutě uvolnil David Buchta překrásně Michala Frydrycha, který si naběhl do šestnáctky a zakončil zcela suverénně - 0:2. David Buchta na sebe pak ještě výrazněji upozornil krásnou střelou zpoza šestnáctky, která přinesla třetí gól Baníku a neméně výstavní trefou zpoza pokutového území pak obstřelil gólmana Korony Jan Juroška - 0:4.

Pátý gól přidal Matěj Šín. Předcházel mu dobrý průnik Daniela Smékala a neméně kvalitní přihrávka, kterou Matěj Šín dokonale využil. Až teprve v závěru se Korona dostala ke dvěma střelám, s oběma si Jiří Letáček bez potíží poradil.

PAVEL HAPAL: "Jsem spokojen s výsledkem i s tím, že jsme neinkasovali gól a soupeře jsme nepustili do šance. Začátek byl z naší strany trochu hektický, kdy soupeř ještě trochu odolával a my jsme se tam nemohli dostat. Důležitý byl první gól a druhý poločas už vyzněl jasně pro nás."