st 3.7.2024
MUZ

Třígólová porážka s Dundee

Ani ve druhém středečním utkání Baník nepochodil. Proti Dundee FC ještě za bezgólového stavu nevyužil několik šancí a skotský celek ve druhé půli třikrát skóroval.

Baník do hry poslal druhou jedenáctku hráčů s Mikulášem Kubným v bráně, poprvé od květnového zranění také Davidem Lischkou, a vcelku brzy mohl jít do vedení. Gól Quadriho Adedirana pro ofsajd neplatil a po Ewertonově přistrčení v 8. minutě brankář další Adediranův pokus rukou zneškodnil. Pak se v gólové situaci objevil i na opačné straně McCowan, ale svoji dorážku z osy hřiště naštěstí zacílil kousek vedle tyče.

Byl to jinak ale Baník, kdo ve větší části prvního poločasu udával tón hry. Podložit gólem to ve 45. minutě mohl David Buchta, jenže povedený Adediranův pas ze strany hlavičkoval těsně vedle. Ještě v úvodu druhého poločasu to z velkého vápna dobře zkoušel Filip Kubala, jeho rána jen lízla tyč.

Dundee, které v přestávce i v průběhu druhé půle podobně jako Lech postupně prostřídávalo sestavu novými hráči, pak ale začalo měnit obraz hry ve svůj prospěch a působilo dynamičtějším dojmem. Tak jak je jim vlastní, Ostrované udeřili v 53. minutě po rozehrané standardce hlavičkou Grahama.

V 73. minutě získali Skotové míč před vápnem, chytrý dloubáček jednoho z jejich hráčů se odrazil od břevna před branku, kde ho nekompromisně uklidil podruhé do sítě Richardson. O tři minuty později už to bylo 0:3; středem hřiště proklouzl obranou Robertson, udělal i kličku brankáři a zavěsil potřetí.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Pavel Hapal: "Výsledkově to byl špatný den. Ale chtěli jsme plnou zátěž pro hráče a vlastně až do dnešního dne jsme v tréninku moc nezvolňovali. Bylo na hráčích vidět, že byli unavení a hlavně v obou druhých poločasech toho měli plné zuby. Lech ukázal kvalitu, byl lepší na míči, proti Dundee jsme v první půli byli lepší my a měli brankové situace. Na gól se bohužel dost nadřeme. Pak už tam byly ztráty, které pramenily z únavy. Soupeř byl dynamičtější v obou zápasech. Ta lehkost tam není a ta nám teď chybí. Ale teď už začneme zvolňovat a ladit to směrem k lize."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

3.
středa
července
Dundee FC VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 53. Graham, 73. Richardson, 76. Robertson.
Diváci: 50

Sestavy

Dundee FC

McCracken (46. Sharp) – Astley, McGhee (46. Kerr), Tiffoney (46. Robertson), Cameron (46. Anderson), Mulligan (60. Corrigan), testovaný hráč (46. Reilly), McCowan (46. Richardson), Palmer-Houlden (46. Rudden), Graham (60. Lochhead), Sylla (60. testovaný hráč)

FC Baník Ostrava

Kubný - Rusnák, Uchenna, Lischka (46. Měkota), Holzer - Buchta, Kubala, Boula, Šín, Ewerton - Adediran.
35
Jakub
Markovič
15
Patrick
Kpozo
32
Paixao da Silva
Ewerton
95
Daniel
Holzer
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
28
Filip
Kubala
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
13
Samuel
Grygar
9
David
Buchta