čt 6.1.2022
MUZ

Tipsport liga: Baník - Karviná 5:2

Baník si v úvodním utkání zimní Tipsport ligy poradil na umělé trávě na Vistě s Karvinou. Tým složený z hráčů béčka a navrátilců z hostování zvítězil nečekaně vysoko 5:2.

Baníkovští mladíci se do utkání pustili s vervou a sebevědomím. A už v 6. minutě předvedli parádní gólovou akci. Denis Granečný vhodil aut Matěji Šínovi, ten prokličkoval karvinskou obranou a suverénně zakončil.

O chvíli později poslal Matěj Šín z levé strany jedovatý přízemní centr, karvinský gólman Jiří Ciupa měl co dělat, aby situaci zachránil.

Věci se však děly dál. V 11. minutě vyslal Lukáš Cienciala z levé strany střílený centr přímo na karvinskou branku a Ciupu tím dokonale zaskočil – 2:0!

Karvinští zahrozili ve 13. minutě, Michal Papadopulos vystřelil nebezpečně z hranice šestnáctky, Radovan Murin ovšem dokázal jeho ránu skvěle vyrazit.

Snížení přesto přišlo. V 16. minutě. Vlasij Sinjavskij vystřelil z nějakých třinácti metrů. Radovan Murin jeho pokus vyrazil, Papadopulos ale číhal na dorážku a ta se mu povedla.

Neuplynula ani minuta a Baník vedl znovu o dva góly. Matěj Šín dostal před malé vápno z pravé strany krásný míč a dokonale toho využil, Ciupu zblízka prostřelil.

Baník nepolevil. Po půlhodině hry se do velké šance dostal Petr Jaroň, byl už sám proti Ciupovi, chtěl jej přelobovat, ale skákající míč netrefil, jak si představoval.

A tak to na sebe o chvíli později vzal Jiří Boula. Lukáš Cienciala mu z levé strany poslal na hranici šestnáctky ideální míč. Jiří Boula se do něj opřel a úžasně trefil – 4:1.

Druhý poločas se hrál za nepříjemného sněžení. Dvakrát se o navýšení náskoku pokoušel Marek Jaroň. Poprvé hlavou těsně minul, podruhé pálil zpoza šestnáctky pravačkou a Pavol Bajza v karvinské brance jeho dobrou ránu vyrazil zpod břevna.

Deset minut před koncem hosté snížili, Juraj Teplan propálil Radovana Murina. Poslední slovo měl ovšem Baník. Sebastian Boháč vypálil metr za šestnáctkou, clonící hráč Karviné jeho ránu tečoval a Bajza neměl šanci zasáhnout – 5:2.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Tomáš Hejdušek: "Domluvili jsme s Ondrou Smetanou, že i proto, že liga končila 20. prosince, dáme příležitost těmhle klukům plus hráčům z hostování. Motivaci jsme hledali snadno - hráli jsme vlastně poprvé proti ligovému týmu. Kluci předvedli, co jsme chtěli, říkali jsme jim, ať jsou agresivní a silní na míči, ať se nebojí hrát a jsou odvážní. To splnili a já jsem na ně pyšný."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

6.
čtvrtek
ledna
Baník VS Karviná
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 4:1
Branky: 6. Šín, 11. Cienciala (P. Jaroň), 16. Šín (Boula), 37. Boula (Cienciala), 83. Boháč – 15. Papadopulos, 80. Teplan. Rozhodčí: Machálek.
Diváci: 171

Sestavy

Baník

I. poločas: Murin – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Granečný – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta. II. poločas: Murin – Zouhar, Temel, Stoklásek, Fulnek – M. Jaroň, Boháč, Říha, Holaň, Sotorník – Smékal.

Karviná

I. poločas: Ciupa – Sanneh, Křapka, Šindelář, Bartošák – Jánoš, Qose – Vlachovský, Chvěja, Sinyavskiy – Papadopulos II. poločas: Bajza – Stropek, Zhelizko, Čmelík, Sehič, Jursa, Teplan, Durosinmi, Zych, Mikuš, Buchta
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
26
Muhamed
Tijani
22
Filip
Kaloč
4
Martin
Chlumecký
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
18
Robert
Mišković
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
30
Jiří
Letáček