čt 6.1.2022

Tipsport liga: Baník - Karviná 5:2

Baník si v úvodním utkání zimní Tipsport ligy poradil na umělé trávě na Vistě s Karvinou. Tým složený z hráčů béčka a navrátilců z hostování zvítězil nečekaně vysoko 5:2.

Baníkovští mladíci se do utkání pustili s vervou a sebevědomím. A už v 6. minutě předvedli parádní gólovou akci. Denis Granečný vhodil aut Matěji Šínovi, ten prokličkoval karvinskou obranou a suverénně zakončil.

O chvíli později poslal Matěj Šín z levé strany jedovatý přízemní centr, karvinský gólman Jiří Ciupa měl co dělat, aby situaci zachránil.

Věci se však děly dál. V 11. minutě vyslal Lukáš Cienciala z levé strany střílený centr přímo na karvinskou branku a Ciupu tím dokonale zaskočil – 2:0!

Karvinští zahrozili ve 13. minutě, Michal Papadopulos vystřelil nebezpečně z hranice šestnáctky, Radovan Murin ovšem dokázal jeho ránu skvěle vyrazit.

Snížení přesto přišlo. V 16. minutě. Vlasij Sinjavskij vystřelil z nějakých třinácti metrů. Radovan Murin jeho pokus vyrazil, Papadopulos ale číhal na dorážku a ta se mu povedla.

Neuplynula ani minuta a Baník vedl znovu o dva góly. Matěj Šín dostal před malé vápno z pravé strany krásný míč a dokonale toho využil, Ciupu zblízka prostřelil.

Baník nepolevil. Po půlhodině hry se do velké šance dostal Petr Jaroň, byl už sám proti Ciupovi, chtěl jej přelobovat, ale skákající míč netrefil, jak si představoval.

A tak to na sebe o chvíli později vzal Jiří Boula. Lukáš Cienciala mu z levé strany poslal na hranici šestnáctky ideální míč. Jiří Boula se do něj opřel a úžasně trefil – 4:1.

Druhý poločas se hrál za nepříjemného sněžení. Dvakrát se o navýšení náskoku pokoušel Marek Jaroň. Poprvé hlavou těsně minul, podruhé pálil zpoza šestnáctky pravačkou a Pavol Bajza v karvinské brance jeho dobrou ránu vyrazil zpod břevna.

Deset minut před koncem hosté snížili, Juraj Teplan propálil Radovana Murina. Poslední slovo měl ovšem Baník. Sebastian Boháč vypálil metr za šestnáctkou, clonící hráč Karviné jeho ránu tečoval a Bajza neměl šanci zasáhnout – 5:2.

Tomáš Hejdušek: "Domluvili jsme s Ondrou Smetanou, že i proto, že liga končila 20. prosince, dáme příležitost těmhle klukům plus hráčům z hostování. Motivaci jsme hledali snadno - hráli jsme vlastně poprvé proti ligovému týmu. Kluci předvedli, co jsme chtěli, říkali jsme jim, ať jsou agresivní a silní na míči, ať se nebojí hrát a jsou odvážní. To splnili a já jsem na ně pyšný."

6.
čtvrtek
ledna
Baník VS Karviná

Poločas: 4:1
Branky: 6. Šín, 11. Cienciala (P. Jaroň), 16. Šín (Boula), 37. Boula (Cienciala), 83. Boháč – 15. Papadopulos, 80. Teplan. Rozhodčí: Machálek.
Diváci: 171

I. poločas: Murin – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Granečný – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta. II. poločas: Murin – Zouhar, Temel, Stoklásek, Fulnek – M. Jaroň, Boháč, Říha, Holaň, Sotorník – Smékal.

Karviná

I. poločas: Ciupa – Sanneh, Křapka, Šindelář, Bartošák – Jánoš, Qose – Vlachovský, Chvěja, Sinyavskiy – Papadopulos II. poločas: Bajza – Stropek, Zhelizko, Čmelík, Sehič, Jursa, Teplan, Durosinmi, Zych, Mikuš, Buchta