so 1.8.2020
MUZ

Snížení přišlo pozdě: Zlaté Moravce - Baník 3:2

Porážkou 2:3 skončil přípravný zápas Baníku ve Zlatých Moravcích. Baník i vinou dvou vlastních gólů prohrával už 0:3, zlepšený výkon v druhé části druhého poločasu už stačil jen na snížení.

Domácí tým hned od první minuty napadal rozehrávku Baníku. Rezultovalo z toho několik ztrát a dvě nebezpečné střely domácích, které Jan Laštůvka chytil. V 6. minutě vypálil naopak Patrizio Stronati, jehož střelu lapil domácí gólman Adrián Chovan.

V 16. minutě se domácí tým dostal do vedení, Denis Duga si navedl míč na osu hřiště, vypálil asi z dvaceti metrů a trefil nechytatelně. Baník se snažil o odpověď, ale do zakončení se dostávala složitě.

Ve 24. minutě hlavičkoval domácí Anton Sloboda těsně mimo a ve 37. minutě už to bylo 2:0. Nebezpečný kontr do otevřené obrany zakončil Dávid Hrnčár střelou do tyče, od níž se míč odrazil přímo do dobíhajícího Jaroslava Svozila a od něj do branky.

Do druhého poločasu nastoupil do středu zálohy Ondřej Chvěja a stejně jako v utkání v Nitře, také tentokrát se brzy dostal do zajímavé situace. Našel si centr Martina Filla a napálil jej v těžké pozici z voleje. Těsně minul.

V 52. minutě zahrával po faulu na Nemanju Kuzmanoviče přímý kop Roman Potočný. Levačkou ho zakroutil nad zdí, ale branku minul, i když ne o mnoho.

Domácí se pak dostali do rychlé protiakce, Adam Mihálik ve snaze odcentrovat trefil z boku bližší tyč.

A pak znovu Baník. Roman Potočný posunul po levé lajně Danielu Holzerovi, ten do šestnáctky Tomáši Smolovi a útočník Baníku chtěl posunout za sebe spoluhráči na malé vápno. Ale tento pokus už domácíí obrana zablokovala.

Domácí Mihálik se pak ocitl na konci rychlé kombinace ViOnu, ke střele v šestnáctce už se ale nedostal.

Velkou šanci měl Baník v 62. minutě. Včas posunul kolmo míč do šestnáctky Tomáši Smolovi, jehož zakončení Chovan zneškodnil.

Na 3:0 zvýšil opět hráč Baníku. Daniel Holzer chtěl odpálit domácí centr a trefil šibenici branky Jana Laštůvky.

Snížení přišlo v 69. minutě. Baník dobře zakombinoval, v šestnáctce se dostal do zajímavé pozice Daniel Holzer, přišel však faul domácího hráče a penalta. Tu proměnil Nemanja Kuzmanovič.

Po centru Daniela Holzera hlavičkoval u bližší tyče osamocený Tomáš Smola. Ve složité pozici mířil mimo.

Další aktivitu přidal Denis Granečný. Nejdřív střílel vedle, pak mu na malém vápně chyběl po přiťuknutí Tomáše Smoly kousek.

V 90. minutě přišlo snížení na konečných 3:2. Nemanja Kuzmanovič vystřelil, tečovaný míč zachytil Patrizio Stronati, vrátil jej před branku, kde číhal Tomáš Smola. A ten poslal balon do sítě.  To byla také poslední akce, která byla v zápase k vidění.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

LUBOŠ KOZEL: "Viděl jsem zápas dvou poločasů. V prvním jsme udělali tři fatální chyby, ze kterých dal soupeř dva góly. To se nesmí stávat. Ve druhém poločase byl výkon diametrálně odlišný, ale místo, abychom snížili na 1:2, jsme si dali vlastní gól. I pak jsme ale mohli zápas když ne otočit, tak aspoň vyrovnat. Měli jsme dvě, tři tutové šance. Ale výkon ve druhé půli byl mnohem lepší."

https://www.youtube.com/watch?v=hK4jNh5F2nw

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

1.
sobota
srpna
Zlaté Moravce VS Ostrava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 16. Duga, 37. Svozil vlastní, 65. Holzer vlastní - 69. Kuzmanovič (pen.), 90. Smola.
Diváci: 200

Sestavy

ViON Zlaté Moravce

Chovan – Čögley, Haspra, Menich, Orávik – Duga, Sloboda, Grozdanovski, Hrnčár, Mihálik – Ďubek

FC Baník Ostrava

Laštůvka – Fillo, Svozil, Stronati, Holzer – Jánoš, Drozd (46. Chvěja) – Reiter (81. De Azevedo), Kuzmanovič, Potočný (62. Granečný) – Smola.
15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
21
Daniel
Holzer
1
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
8
Jakub
Drozd
14
Pepe
Mena
11
Nemanja
Kuzmanovič
23
Jaroslav
Svozil
13
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
7
Martin
Fillo
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
31
Ondřej
Šašinka
17
Muhammed
Sanneh