so 1.8.2020

Snížení přišlo pozdě: Zlaté Moravce - Baník 3:2

Porážkou 2:3 skončil přípravný zápas Baníku ve Zlatých Moravcích. Baník i vinou dvou vlastních gólů prohrával už 0:3, zlepšený výkon v druhé části druhého poločasu už stačil jen na snížení.

Domácí tým hned od první minuty napadal rozehrávku Baníku. Rezultovalo z toho několik ztrát a dvě nebezpečné střely domácích, které Jan Laštůvka chytil. V 6. minutě vypálil naopak Patrizio Stronati, jehož střelu lapil domácí gólman Adrián Chovan.

V 16. minutě se domácí tým dostal do vedení, Denis Duga si navedl míč na osu hřiště, vypálil asi z dvaceti metrů a trefil nechytatelně. Baník se snažil o odpověď, ale do zakončení se dostávala složitě.

Ve 24. minutě hlavičkoval domácí Anton Sloboda těsně mimo a ve 37. minutě už to bylo 2:0. Nebezpečný kontr do otevřené obrany zakončil Dávid Hrnčár střelou do tyče, od níž se míč odrazil přímo do dobíhajícího Jaroslava Svozila a od něj do branky.

Do druhého poločasu nastoupil do středu zálohy Ondřej Chvěja a stejně jako v utkání v Nitře, také tentokrát se brzy dostal do zajímavé situace. Našel si centr Martina Filla a napálil jej v těžké pozici z voleje. Těsně minul.

V 52. minutě zahrával po faulu na Nemanju Kuzmanoviče přímý kop Roman Potočný. Levačkou ho zakroutil nad zdí, ale branku minul, i když ne o mnoho.

Domácí se pak dostali do rychlé protiakce, Adam Mihálik ve snaze odcentrovat trefil z boku bližší tyč.

A pak znovu Baník. Roman Potočný posunul po levé lajně Danielu Holzerovi, ten do šestnáctky Tomáši Smolovi a útočník Baníku chtěl posunout za sebe spoluhráči na malé vápno. Ale tento pokus už domácíí obrana zablokovala.

Domácí Mihálik se pak ocitl na konci rychlé kombinace ViOnu, ke střele v šestnáctce už se ale nedostal.

Velkou šanci měl Baník v 62. minutě. Včas posunul kolmo míč do šestnáctky Tomáši Smolovi, jehož zakončení Chovan zneškodnil.

Na 3:0 zvýšil opět hráč Baníku. Daniel Holzer chtěl odpálit domácí centr a trefil šibenici branky Jana Laštůvky.

Snížení přišlo v 69. minutě. Baník dobře zakombinoval, v šestnáctce se dostal do zajímavé pozice Daniel Holzer, přišel však faul domácího hráče a penalta. Tu proměnil Nemanja Kuzmanovič.

Po centru Daniela Holzera hlavičkoval u bližší tyče osamocený Tomáš Smola. Ve složité pozici mířil mimo.

Další aktivitu přidal Denis Granečný. Nejdřív střílel vedle, pak mu na malém vápně chyběl po přiťuknutí Tomáše Smoly kousek.

V 90. minutě přišlo snížení na konečných 3:2. Nemanja Kuzmanovič vystřelil, tečovaný míč zachytil Patrizio Stronati, vrátil jej před branku, kde číhal Tomáš Smola. A ten poslal balon do sítě.  To byla také poslední akce, která byla v zápase k vidění.

LUBOŠ KOZEL: "Viděl jsem zápas dvou poločasů. V prvním jsme udělali tři fatální chyby, ze kterých dal soupeř dva góly. To se nesmí stávat. Ve druhém poločase byl výkon diametrálně odlišný, ale místo, abychom snížili na 1:2, jsme si dali vlastní gól. I pak jsme ale mohli zápas když ne otočit, tak aspoň vyrovnat. Měli jsme dvě, tři tutové šance. Ale výkon ve druhé půli byl mnohem lepší."

1.
Zlaté Moravce VS Baník

Branky: 16. Duga, 37. Svozil vlastní, 65. Holzer vlastní - 69. Kuzmanovič (pen.), 90. Smola.