so 1.6.2019

Smutné loučení se sezonou: Baník - Ml. Boleslav 0:1

Baník zakončil sezonu, v níž dosáhl nejlepšího výsledku od roku 2010, porážkou. V Kvalifikaci o Evropskou ligu prohráli Ostravané s Mladou Boleslaví 0:1. Baník tedy končí sezonu na pátém místě tabulky, o postup do pohárové Evropy se bude muset poprat příště.

Neuplynula ani minuta a Baník se dostal do první zajímavé střelecké pozice. Měl ji Martin Fillo, Jan Šeda si s jeho střelou poradil.

A pak přišla pasáž, v níž hosté Slezany zatlačili, vytvořili si několik šancí a nakonec dali gól. Nejdříve ser k míči na malém vápně dostal Tomáš Wiesner. Jeho střelu ale obrana Baníku na poslední chvíli zablokovala. Kopal se roh a po něm pálil velmi nebezpečně Jakub Fulnek a po něm i Pavel Bucha. I tento závar Baník přežil.

Přišel však mladoboleslavský brejk, rychlé kombinace, která skončila u Nikolaje Komličenka. Ten měl v šestnáctce dostatek prostoru, a taky jej využil – 0:1.

Baník mohl brzy vyrovnat na kolmou přihrávku si naběhl Nemanja Kuzmanovič, v šestnáctce se dostal ke střele, jenže zblízka mířil nad.

V další fázi zápasu se Baník proti dobře bránícímu soupeři prosazoval velmi složitě. Až ve 37. minutě zakončil Robert Hrubý kombinaci na jeden dotek přesnou střelou k tyči. Šeda k ní doskočil včas a míč vyrazil.

V poslední minutě první půle se na malém vápně dostal k míči Patrizio Stronati. Ke střele se však nedostal.

Po přestávce nastoupil do hry Denis Granečný a brzy se dostal do šance. Po své levé straně se dostal do šestnáctky, vystřelil těsně však minul! Ještě předtím ale měli blízko ke gólu hosté. Tomáš Přikryl nastřelil z přímého kopu břevno.

V 74. minutě napřáhl ke tvrdé střele Adam Jánoš. Jeho bomba z dálky proletěla až k Šedovi a ten měl kus práce s tím, aby jedovku dokázal vyrazit. Povedlo se mu to a hosté dál drželi čisté konto. A díky vynikajícímu zákroku svého gólmana jej udrželi i v 80. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Martin Fillo. Mířil k tyči, ale Šeda chytal výborně a také tuto střelu dokázal od tyče vytlačit.

Další šanci už si domácí nevypracovali, a tak se z postupu do druhého předkola Evropské ligy nakonec radovali hosté.

BOHUMIL PÁNÍK: "Hra se nám nedařila, hráči jako by byli až moc namotivovaní a podlehli tomu. Kazili jsme spoustu přihrávek. Boleslav určitě byla hernější, lepší. Samozřejmě, že teď nás to mrzí, ale byli jsme ve finále poháru a skončili pátí, takže sezonu negativně hodnotit určitě nebudeme."

JOZEF WEBER: "Máme velkou radost, není co zakrývat. V prvním roce nadstavby jsme se vyhrabali až na boj o Evropu. Musím říct, že naše forma gradovala a dnes jsme zaslouženě vyhráli. První půli jsme byli fotbalovější a kdybychom využili nějaké další akce, tak to mohlo být klidnější. Druhou půli jsme úplně nezvládli, přišel ale klíčový zákrok Šedy v 80. minutě."