ne 10.4.2022

Smékal zařídil výhru béčka

Výhru béčka v Blansku režíroval Daniel Smékal. Ten si v třetím po sobě jdoucím utkání připsal dvě vstřelené branky, díky kterým bere Baník vítězství 2:1.

V sestavě béčka poprvé po dlouhé rekonvalescenci už na trávník vyběhl i Ladislav Takács a po dvou nevyužitých šancích Budínského a Boháče se v 41. minutě mohl radovat z vedoucího gólu Smékala. Ten po rohovém kopu opět prokázal svůj čich na góly pohotovou dorážkou poslal Baník do vedení.

Před přestávkou ale vedení hostů musel podržet Murin, který zlikvidoval šanci Alexy.

Úvod druhé půle znovu patřil Baníku. Fulnek ze své příležitosti minul bránu, ale v 57. minutě opět udeřil Smékal, který do otevřené obrany nadvakrát překonal brankáře.

Jiskru domácí naděje ještě v 66.minutě vykřesal Feik, který po standardce dopravil balon do hostující sítě. Ačkoliv baníkovci pak z několika možností výhru nenavýšili, tři body uhájili.

Tomáš Hejdušek: "S výkonem nemůžeme být spokojeni. Chyběla nám lehkost v kombinaci i zdravá agresivita. Přesto jsme se dostali do vedení, a když jsme přidali druhý gól a začali se zvedat i herně, neubránili jsme dohrávanou standardku a soupeř snížil. V závěru jsme si vytvořili pár šancí, ale skóre se už neměnilo."

10.
Blansko VS Baník B

Branky: 66. Feik – 41. a 57. Smékal. Rozhodčí: Ogrodník – Volek, Hanák. ŽK: Feik - Drozd.