so 15.7.2023
MUZ

Se Žilinou bez gólů

V posledním přípravném utkání před startem nové sezony zapsal Baník remízu. Duel Slezanů s Žilinou, který se hrál v Turzovce, skončil 0:0.

V úmorném vedru se hrálo především mezi oběma šestnáctkami, baníkovské naděje mohl pozvednout Jan Juroška, který v 10. minutě po Kpozově centru hlavičkoval vedle. O chvíli později pálil zpoza šestnáctky Ladislav Almási, ale jeho obstřel skončil mimo. Na druhé straně vyrážel Jiří Letáček nepříjemnou střelu žilinského Kopáska.

Po přiťuknutí Jana Jurošky to pak z hranice šestnáctky zkusil Daniel Tetour, ovšem přestřelil.

Brzy po pauze předvedl Baník velmi hezkou akci, Jan Juroška vyslal po pravé straně dopředu Tanka, ten odcentroval, v šestnáctce se do míče z voleje opřel Kpozo, ale jeden ze žilinských hráčů střelu ještě před brankářem Belaníkem zablokoval.

Blízko gólu byl Michal Frydrych, který zakončil rychlou kombinaci Baníku před šestnáctkou a uvnitř ní střelou, která však zamířila do boční tyče.

Žilina se naopak mohla dočkat gólu po chybě Ostravanů v rozehrávce, Iľko však obranný val Baníku neprostřelil.

Několik dalších pokusů Slezanů skončilo mimo branku, a tak utkání nakonec skončilo bez branek.

Organizátoři narychlo domluvili závěrečný penaltový rozstřel, v něm byli úspěšnější žilinští hráči.

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Výsledkově spokojeni nejsme, i když nám chyběli někteří hráči a nemohli jsme hrát ve složení, v jakém bychom chtěli nastoupit v Liberci. Jsem rád, že až na nějaké maličkosti jsme hráli zodpovědně v defenzivě, ale hra dopředu nám nešla, bylo tam hodně nepřesností. S tím spokojen nejsem."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

15.
sobota
července
Žilina VS Baník
Přátelská utkání

Sestavy

Žilina

Belaník - Leitner, Kopas, Ndjeungoue - Kopásek, Adang (46. Šnajder), Myslovič, Javorček (46. Gomola) - Addo (85. Adang), Bile, Essomba (46. Iľko)

Baník

Letáček - Frydrych, Bitri, Pojezný (46. Lischka) - Juroška (59. Ndefe), Tetour, Boula (59. Rigo), Šín (46. Ewerton), Kpozo (59. Šehić)- Almási (46. Tanko), Kubala.
0
Filip
Kubala
0
Matěj
Šín
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Karel
Pojezný
0
Jiří
Boula
0
Jakub
Markovič
0
David
Lischka
0
Samuel
Grygar
0
Abdullahi
Tanko
0
David
Buchta
0
Jiří
Klíma
0
Patrick
Kpozo
0
Eldar
Šehić
0
Jan
Juroška
0
Jiří
Letáček
0
Michal
Frydrych
0
Daniel
Holzer
0
Tomáš
Rigo