ne 23.8.2020

Šance ano, góly ne: Karviná - Baník 0:0

Malé slezské derby skončilo bezbrankovou remízou. Baník si z Karviné z prvního utkání sezony dovezl bod za remízu 0:0.

První minuty utkání patřily Baníku. Ostravané to zkoušeli z obou stran, ale největší nebezpečí pro karvinskou branku v úvodních minutách přilétlo paradoxně až ze středového kruhu. Adam Jánoš tam získal míč a vyzkoušel svou specialitu – oblouček z velké dálky přes gólmana stojícího hodně před bránou. Ze středového kruhu však o kousek branku minul.

V 15. minutě rozjel rychlou akci domácích Tomáš Ostrák, posunul doprava Gigli Ndefemu, na jehož střílenou přihrávku do šestnáctky nabíhal Michal Papadopulos. Toho ale kryl Patrizio Stronati, jenž míč odehrál do bezpečí.

Zajímavá příležitost přišla ve 24. minutě. Akci potáhl Daniel Holzer, poslal před branku přízemní centr, který v těžké pozici před brankou trochu smolně promáchl Ondřej Šašinka.

34. minuta přinesla tutovku Baníku. Přímý kop z levé strany rozehrál Daniel Holzer, na jeho centr si naběhl Jakub Pokorný a zdálo se, že jeho hlavička bude gólová. Petr Bolek v karvinské brance předvedl vynikající zákrok a střelu vyrazil.

O chvíli později to Baník zkoušel rychlým kontrem, Romanu Potočnému se ale finální přihrávka nepovedla, jak si sám představoval.

A pak mohlo udeřit na druhé straně. Domácí zaútočili do otevřené obrany Baníku, Papadopulos přihrál do gólové pozice Vojtěchu Smržovi, a ten zakončil. Jeho rána minula pravou tyč ostravské branky.

Po přestávce se jako první dostal do nebezpečného zakončení Smrž. Trefil však bránícího hráče Baníku. O chvíli později hlavičkoval Papadopulos nad, totéž se mu podařilo ještě jednou po rohovém kopu Filipa Twardzika.

V 57. minutě zakončil Ondřej Šašinka výpad do karvinské obrany střelou, kterou Bolek nadvakrát chytil.

Jan Juroška pak rozběhl po pravé straně rychlou akci, vyměnil si míč s Rudolfem Reiterem, který poslal míč do šestnáctky Ondřeji Šašinkovi. Ten posunul ještě více doleva Romanu Potočnému, jehož střela by nejspíš skončila v karvinské brance, nebýt zásahu domácího obránce, který ránu z prostoru branky vykopl.

A zase domácí. Na přímý kop do pokutového území Baníku si naběhl Eduardo, hlavičkoval z nebezpečné blízkosti, ale minul.

Zápas v té fázi nabízdl několik střeleckých pozic na obou stranách. V 67. minutě vracel míč od koncové čáry na malé vápno Jan Juroška, Roman Potočný musel trochu do záklonu a hlavou přestřelil.

A hned vzápětí to na druhé straně zkoušel v šestnáctce Rajmund Mikuš, jehož tečovaná střela letěla těsně mimo. Aktivita domácích náhle sílila a další střeleckou příležitost měl Marek Janečka. Také on minul a hra se poté znovu vyrovnala.

Tečku za utkáním napsal Nemanja Kuzmanovič, jehož přímý kop z nadějné vzdálenosti skončil nad karvinskou brankou.

JAROSLAV JARÁBEK: "Baník byl v první půli lepší na míči, lépe kombinoval. My jsme se ale postupně nadechovali a trpělivě čekali na svou příležitost. Nakonec jich bylo víc, třeba Vojta Smrž mohl být dnes slavný. Po přestávce jsme zlepšili mezihru a herní projev se zkvalitnil. Těší mě výkony nových tváří. Až si hra sedne, budeme silnější, protože toho času v přípravě jsme neměli moc."

LUBOŠ KOZEL: ""Výkon nebyl podle představ, v první půli jsme zbytečně chvátali. Chtěli jsme hrát Karviné za obranu, ale všechny ty situace nebyly připravené, protože jsme dost kazili. Moc jsme si toho nevytvořili, jen Pokorný tam měl gólovou hlavičku. Ve druhé půli už kombinace bylo víc a herně jsme měli mírně navrch, jenže ve finální fázi nám chyběla kvalita. Nepředvedli jsme to, co v přípravě. Nebyli jsme tak uvolnění a soupeř nás přehrál v důrazu a agresivitě."