so 24.10.2015

S Příbramí jsme prohráli 0:2

Zklamání přinesl sobotní zápas 11. kola Synot ligy, v němž jsme na Městském stadionu prohráli s Příbramí 0:2. Po solidním úvodu a střele Patrika Mišáka do tyče byli v dalším průběhu efektivnější hosté, jejichž branky vstřelili v první půli Rezek a v závěru Barák.

Baníkovci vstoupili do utkání v ofenzivním rozestavením a změnou na postu levého beka, kde Václav Ježdík nastoupil na místo Daniela Holzera, nováčkem v sestavě však byl záložník Patrik Mišák, který měl společně s Davorem Kukecem tvořit útočné akce našeho mužstva. A byl to právě slovenský středopolař, který jednu velmi povedenou zakončoval hned v 7. minutě. K obrovské smůle našeho týmu však po přihrávce Francise Narha napálil pouze tyč příbramské branky.

Po aktivním úvodu Baníku přišel zlomový okamžik první půle ve 20. minutě, kdy na pravém křídle utekl příbramský rychlík Štípek a před brankou našel volného Rezka, proti jehož tvrdé přízemní střele neměl Jiří Pavlenka šanci zakročit. Na naše kopačky se následně vkradla nervozita způsobená překvapivým gólem hostí, přesto mohl záhy vyrovnat Tomáš Mičola, avšak z dobré pozice uvnitř šestnáctky střílel vysoko nad. Zápas se v dalších minutách změnil v pozvolné obléhání soupeře na jeho polovině, kde se ovšem velmi obtížně hledaly skulinky pro naše útoky.

Když gólové nebezpečí nepřinesla střela Narha ani nadějná možnost, při níž Marek Červenka nenašel přesným centrem před brankou volného Mičolu, skončila první půle vedením Příbrami 1:0. Po změně stran nastoupil na hřiště Dyjan Carlos de Azevedo, který nahradil útočníka Červenku. Baníkovci chtěli stejně jako v úvodu zápasu soupeře zatlačit, dostali se i ke střeleckým pokusům, ale ty v podání Lásika i Kukece brankář Hruška dokázal pochytat. Oživení v útoku přineslo střídání v 56. minutě, kdy místo Mičoly vůbec poprvé v lize naskočil devatenáctiletý odchovanec a nejlepší střelec Juniorské ligy Marek Szotkowski, který se po deseti minutách pobytu na hřišti hnal do šance, ale jeho střelu obrana Příbrami zablokovala.

Na druhé straně měl naopak velkou šanci Bednář a po něm i Zápotočný a Barák, kteří však naštěstí mířili mimo naši branku. Blízko vyrovnání jsme byli v 79. minutě, to centr Martina Dostála našel na vápně připraveného Mišáka, ale Hruška jeho ránu pohotově vyrazil. Bohužel efektivnější byli hosté, jejichž hráč Barák v 86. minutě vstřelil druhou branku. V zápase 11. kola jsme tak s Příbramí prohráli 0:2.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám povedlo, ale gól, který jsme dostali po dvaceti minutách hry, nás poznamenal. V dalším průběhu jsme měli spíše platonickou převahu v poli, držení míče sice bylo docela v pořádku, ale naše produktivita byla slabá. Bavíme se o tom celou sezónu, že se musíme více porvat před brankou soupeře. Nechceme asi svádět souboje tam, kde nás to bude bolet. Tím pádem však nemůžeme dát gól."