so 3.7.2021
MUZ

Rezerva zachránila remízu: Baník - Třinec 2:2

Druhé sobotní přípravné utkání Baníku skončilo remízou. Tým, v jehož sestavě se objevili především hráči třetiligového béčka, remizoval s Třincem 2:2.

Baník byl od prvních minut aktivní. První velkou šanci měl v 15. minutě Jan Martiník. Dostal zprava přihrávku na hranici šestnáctky, vystřelil bez přípravy a třinecký gólman Adamuška jeho střelu vyrazil. 

O tři minuty později udeřilo na druhé straně. Na rohový kop si naběhl Habusta a hlavou zamířil ke vzdálenější tyči - 0:1. 

Dvě velké šance pak neproměnil Muhamed Tijani. Nejdříve to zkoušel zhruba z jedenácti metrů a minul. Pak běžel sám na třineckého gólmana, zkoušel jej obstřelit, ale ani tentokrát svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal. 

A přišel druhý třinecký úder. Javůrek poslal do šestnáctky přízemní centr, Habusta jej napálil z první a trefil stejné místo, jako předtím hlavou - 0:2.

Baník snížil brzy po pauze. Jan Fulnek poslal míč doleva volnému Christianu Velikému, ten s ním vběhl do pokutového území, podíval se, kde je třinecký brankář Hasalík, a pak jej s přehledem obstřelil.

Pak mohl Třinci vrátit Javůrek dvoubrankové vedení, Lumír Číž v brance Baníku jeho ránu vytlačil mimo brankový prostor.

A v 59. minutě nacentroval před branku Baníku znovu Javůrek a Petráň ze dvou metrů z voleje přestřelil. Další Javůrkův centr si pak jeden z bránících hráčů Baníku srazil na vlastní tyč.

Tyčka pak zachránila i Třinec. Zdeněk Říha dostal míč z pravé strany na malé vápno, zblízka jej ale napálil do tyčky, od níž se míč odrazil pod tělo třineckého brankáře.

V 70. minutě však Baník přece jen srovnal. Petr Jaroň dostal parádní přihrávku do volného prostoru, běžel sám na Hasalíka, udělal mu kličku a poslal balon do prázdné.

Tři minuty před koncem ještě Daniel Smékal ve velké šanci přestřelil, čímž udělal za utkáním symbolickou tečku.

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

3.
sobota
července
Baník VS Třinec
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:2
Branky: 49. Veliký, 70. Jaroň - 18. a 36. Habusta.

Sestavy

FC Baník Ostrava

Číž - Zálešák, Stoklásek, Blahuta, Sotorník (46. Fulnek) - Jaroň, Boháč, Martiník (68. Goral), Holaň (46. Říha) - Tijani (46. Smékal), Śmiga (46. Veliký).

FK Fotbal Třinec

Adamuška (46. Hasalík) – Omasta (59. Bolf), Foltyn (59. Burgo), Bedecs (79. Klusák), Klusák (59. Szewieczek), Hýbl (59. Puchel) – Kania (59. Mooc), Habusta, Weber (59. Buneš), Javůrek – Petráň (59. Nieslanik).
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási