so 3.7.2021
MUZ

Rezerva zachránila remízu: Baník - Třinec 2:2

Druhé sobotní přípravné utkání Baníku skončilo remízou. Tým, v jehož sestavě se objevili především hráči třetiligového béčka, remizoval s Třincem 2:2.

Baník byl od prvních minut aktivní. První velkou šanci měl v 15. minutě Jan Martiník. Dostal zprava přihrávku na hranici šestnáctky, vystřelil bez přípravy a třinecký gólman Adamuška jeho střelu vyrazil. 

O tři minuty později udeřilo na druhé straně. Na rohový kop si naběhl Habusta a hlavou zamířil ke vzdálenější tyči - 0:1. 

Dvě velké šance pak neproměnil Muhamed Tijani. Nejdříve to zkoušel zhruba z jedenácti metrů a minul. Pak běžel sám na třineckého gólmana, zkoušel jej obstřelit, ale ani tentokrát svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal. 

A přišel druhý třinecký úder. Javůrek poslal do šestnáctky přízemní centr, Habusta jej napálil z první a trefil stejné místo, jako předtím hlavou - 0:2.

Baník snížil brzy po pauze. Jan Fulnek poslal míč doleva volnému Christianu Velikému, ten s ním vběhl do pokutového území, podíval se, kde je třinecký brankář Hasalík, a pak jej s přehledem obstřelil.

Pak mohl Třinci vrátit Javůrek dvoubrankové vedení, Lumír Číž v brance Baníku jeho ránu vytlačil mimo brankový prostor.

A v 59. minutě nacentroval před branku Baníku znovu Javůrek a Petráň ze dvou metrů z voleje přestřelil. Další Javůrkův centr si pak jeden z bránících hráčů Baníku srazil na vlastní tyč.

Tyčka pak zachránila i Třinec. Zdeněk Říha dostal míč z pravé strany na malé vápno, zblízka jej ale napálil do tyčky, od níž se míč odrazil pod tělo třineckého brankáře.

V 70. minutě však Baník přece jen srovnal. Petr Jaroň dostal parádní přihrávku do volného prostoru, běžel sám na Hasalíka, udělal mu kličku a poslal balon do prázdné.

Tři minuty před koncem ještě Daniel Smékal ve velké šanci přestřelil, čímž udělal za utkáním symbolickou tečku.

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

3.
sobota
července
Baník VS Třinec
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:2
Branky: 49. Veliký, 70. Jaroň - 18. a 36. Habusta.

Sestavy

Baník

Číž - Zálešák, Stoklásek, Blahuta, Sotorník (46. Fulnek) - Jaroň, Boháč, Martiník (68. Goral), Holaň (46. Říha) - Tijani (46. Smékal), Śmiga (46. Veliký).

Třinec

Adamuška (46. Hasalík) – Omasta (59. Bolf), Foltyn (59. Burgo), Bedecs (79. Klusák), Klusák (59. Szewieczek), Hýbl (59. Puchel) – Kania (59. Mooc), Habusta, Weber (59. Buneš), Javůrek – Petráň (59. Nieslanik).
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
33
Eldar
Šehić
4
Martin
Chlumecký
20
Jakub
Pokorný
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský