ne 13.10.2019

Rezerva Baníku podlehla Hlučínu 0:1

Potřetí za sebou nedokázala rezerva Baníku v MSFL bodovat. Tentokrát byl nad její síly Hlučín. Baník B prohrál v domácím prostředí před čtyřmi stovkami diváků s Hlučínem 0:1.

Hosté byli nebezpečnějším týmem de facto od úvodní minuty. V prvním poločase zachránil rezervu Baníku gólman Radovan Murin proti velké šanci Rubého, Gros nastřelil břevno. Domácí kontrovali jen šancí Filipa Kaloče, který se dostal k dorážce po přímém kopu a zákroku gólmana Kodeše, neměl ale dost času na to, aby lépe zamířil.

Také ve druhém poločase byl Hlučín důraznější a měl více šancí. Znovu zachraňoval Murin, jindy měli domácí štěstí, že se soupeři nepovedlo dotlačit míč do branky po nepřehledné skrumáži na malém vápně. V 64. minutě přišlo rozhodnutí. Hosté podnikli rychlý protiútok po levé straně, centr do šestnáctky si našel Ondřej Pyclík a tváří v tvář Murinovi zachoval chladnou hlavu. Poslal mu míč do protipohybu a rozhodl.

Domácí fanoušci věřili ve vyrovnání, ale hráči Baníku se do šance prakticky nedostali. Naopak měli štěstí v 82. minutě, kdy je podruhé v utkání zachránilo břevno.

DANIEL TCHUŘ: "Musím poblahopřát soupeři. Vyhrál zaslouženě. My jsme podali výkon, s jakým jsme na vítězství pomýšlet prostě nemohli. Za celý zápas jsme se dostali do jediné šance, soupeř mohl naopak o svém vítězství rozhodnout mnohem dřív."