so 8.7.2023

Remízu s Lechem trefil Matěj Šín

Baník ukončil soustředění v Polsku remízou 1:1 s Lechem Poznaň. Ztrátu z prvního poločasu dorovnal v 89. minutě Matěj Šín.

Zápas se tentokrát odehrál na hlavním hřišti areálu i díky zájmu fanoušků Lechu, kteří tribunu stadionku mohli zaplnit nějakými čtyřmi stovkami diváků. Co však zápas poznamenalo nejvíce, bylo vedro a nesmlouvavé sluneční paprsky, které se do hráčů opíraly celých devadesát minut. Pocitovou teplotu zvyšovalo téměř úplné bezvětří…

V náročných podmínkách mohl Baník dobře začít. Už v 5. minutě unikl ofsajdové pasti Tanko, zprava se vřítil do vápna, ale místo rychlého zakončení hledal jiné řešení a o balon přišel.

Zápas pak ubíhal ve vyrovnaném tempu bez výraznějších šancí. Ke konci poločasu ale Lech přitlačil a v 37. minutě měl první velkou šanci, křížnou střelu Ba Louy však Jakub Markovič pohotově levou nohou vykopnul.

Bývalý útočník Karviné a Plzně ale ve 41. minutě dostal druhou možnost a po přihrávce zprava na malé vápno, kterou při vší snaze už nedokázal odvrátit David Lischka, zblízka pohodlně zacílil otevřenou bránu.

Ve druhé půli došlo na obou stranách postupně k řadě změn a posledních dvacet minut začal diktovat hru Baník. Nejdříve si navedl míč na zakončení z šestnáctky Ewerton, ale jeho pokus těsně minul tyč. V 83. minutě získali Slezané míč presinkem, David Buchta ho posunul Petru Jaroňovi, který vypálil prudce, leč do rukou gólmana.

Za závěrečnou snahu byli ale baníkovci odměněni v 89. minutě – Petr Jaroň a Matěj Šín si dvakrát narazili míč na ose hřiště, blonďatý ostravský záložník si balon potáhl do vápna a pak levačkou k tyči přesně zamířil.

Pavel Hapal: "Když pominu výsledek, hráli jsme ve velké únavě. Od první minuty nám nešla kombinace, hodně jsme ztráceli, ale na druhou stranu se hráči v tréninkovém procesu vydali na maximum a jsem rád, že v té únavě dokázali nějak pracovat. Věřím, že až si trochu odpočineme, bude to herně lepší. Lepším mužstvem jsme dnes nebyli. Ale hráli jsme i s těžkým soupeřem, to je taky třeba brát v úvahu."