so 8.7.2023
MUZ

Remízu s Lechem trefil Matěj Šín

Baník ukončil soustředění v Polsku remízou 1:1 s Lechem Poznaň. Ztrátu z prvního poločasu dorovnal v 89. minutě Matěj Šín.

Zápas se tentokrát odehrál na hlavním hřišti areálu i díky zájmu fanoušků Lechu, kteří tribunu stadionku mohli zaplnit nějakými čtyřmi stovkami diváků. Co však zápas poznamenalo nejvíce, bylo vedro a nesmlouvavé sluneční paprsky, které se do hráčů opíraly celých devadesát minut. Pocitovou teplotu zvyšovalo téměř úplné bezvětří…

V náročných podmínkách mohl Baník dobře začít. Už v 5. minutě unikl ofsajdové pasti Tanko, zprava se vřítil do vápna, ale místo rychlého zakončení hledal jiné řešení a o balon přišel.

Zápas pak ubíhal ve vyrovnaném tempu bez výraznějších šancí. Ke konci poločasu ale Lech přitlačil a v 37. minutě měl první velkou šanci, křížnou střelu Ba Louy však Jakub Markovič pohotově levou nohou vykopnul.

Bývalý útočník Karviné a Plzně ale ve 41. minutě dostal druhou možnost a po přihrávce zprava na malé vápno, kterou při vší snaze už nedokázal odvrátit David Lischka, zblízka pohodlně zacílil otevřenou bránu.

Ve druhé půli došlo na obou stranách postupně k řadě změn a posledních dvacet minut začal diktovat hru Baník. Nejdříve si navedl míč na zakončení z šestnáctky Ewerton, ale jeho pokus těsně minul tyč. V 83. minutě získali Slezané míč presinkem, David Buchta ho posunul Petru Jaroňovi, který vypálil prudce, leč do rukou gólmana. 

Za závěrečnou snahu byli ale baníkovci odměněni v 89. minutě – Petr Jaroň a Matěj Šín si dvakrát narazili míč na ose hřiště, blonďatý ostravský záložník si balon potáhl do vápna a pak levačkou k tyči přesně zamířil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Pavel Hapal: "Když pominu výsledek, hráli jsme ve velké únavě. Od první minuty nám nešla kombinace, hodně jsme ztráceli, ale na druhou stranu se hráči v tréninkovém procesu vydali na maximum a jsem rád, že v té únavě dokázali nějak pracovat. Věřím, že až si trochu odpočineme, bude to herně lepší. Lepším mužstvem jsme dnes nebyli. Ale hráli jsme i s těžkým soupeřem, to je taky třeba brát v úvahu."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

8.
sobota
července
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 41. Ba Loua - 89. Šín (P. Jaroň).
Diváci: 500

Sestavy

Lech Poznaň

Mrozek – Pereira (61. Borowski), Czerwiński (61. Tomaszewski), Milić (61. Pingot), Douglas (46. Gurgul) – Adriel Ba Loua (61. Wolski), Murawski (61. Kukułka), Nadolski (61. Dudek), Wilak (61. Pietrzak) – Marchwiński (46. Dziuba) – Szymczak (46. Sobiech).

FC Baník Ostrava

Markovič - Blažek (46. Ndefe), Bitri, Lischka - Juroška (46. Buchta), Tetour (61. Rigo), Kaloč (61. Boula), Ewerton, Šehić (74. Madleňák) - Tanko (46. Šín), Almási (74. P. Jaroň)
19
David
Lischka
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
13
Samuel
Grygar
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
10
Matěj
Šín
5
Jiří
Boula
28
Filip
Kubala
17
Michal
Frydrych
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
20
Abdullahi
Tanko
4
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács