so 26.6.2021
MUZ

První příprava: Kroměříž - Baník 1:1

První přípravný duel Baníku v nové sezoně skončil remízou. V Kroměříži uhráli Slezané remízu 1:1. První přípravný blok tím baníkovci ukončili a z kondičního soustředění se vracejí domů.

První střeleckou možnost  Baníku v nové sezoně si vypracoval Nemanja Kuzmanovič, hlavičkoval nad. Pak na druhé straně protáhl Viktora Budinského domácí Červenka. A Jiří Fleišman pak zkoušel z přímého kopu prostřelit domácí zeď, z čehož rezultoval roh pro Baník.

Ve 20. minutě musel kvůli zdravotním potížím střídat brankář Viktor Budinský. Místo něj nastoupil sedmnáctiletý Martin Hrubý. V první půli na něj šla jedna střela, s tou neměl a ani nemohl mít problém, dobře však zvládnul ošemetnou situaci, kdy včasným vyběhnutím sebral míč téměř z nohy jednomu z domácích hráčů. 

Ve 36. minutě se málem prosadil Ladislav Almási. Vyskočil si na roh Adama Jánoše a hlavou vystřelil. Tefil však domácího gólmana.

Ve 40. minutě poslal do šestnáctky pas Adam Jánoš a Yira Sor ho před brankou šikovně umístil do sítě. Krátce před pauzou se Yira Sor zkoušel uvolnit individuálně, dostal se ke střele, ale zamířil mimo.

Brzy po přestávce to z přímého kopu zkusil Roman Potočný, branku ovšem minul. Několik zajímavých možností pak měl Muhamed Tijani, dvakrát minul, jednou jej vychytal gólman Benedikt.

Mezitím však domácí srovnali, kroměřižský Červenka prostřelil Hrubého, jenž o chvíli později znovu velmi dobře vyběhl a zlikvidoval tím šanci domácího Votavy, který na mladého brankáře Baníku běžel sám.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

ONDŘEJ SMETANA: "Zápas splnil svůj účel. Šli jsme do něj z opravdu tvrdé kondiční přípravy a chtěli jsme vidět, jak hráči po takové těžké zátěži budou v utkání reagovat. Velká tréninková zátěž prvního týdne se ale na hře projevila. Přesto jsme chtěli to utkání vyhrát, což se nepovedlo."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

26.
sobota
června
Kroměříž VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 52. Červenka - 40. Sor. Rozhodčí: Proske.
Diváci: 450

Sestavy

SK Hanácká Slavia Kroměříž

Dostál – Cupák, Červenka, Houser, Machálek, Matoušek, Sklenář, Tiahlo, Jeleček, Surynek, Ivaník. Střídali (Benedikt – Novotný, Votava, Vyhlíd, Zikmund, Žiška, Dočkal).

FC Baník Ostrava

I.poločas: Budinský (20. Hrubý) - Ndefe, Svozil, Harušťák, Fleišman - Sor, Jánoš, Kuzmanovič, de Azevedo - Śmiga, Almási. II.poločas: Hrubý - Zálešák, Pokorný, Lischka, Harušťák - Seedorf, Kaloč, Tetour, Potočný - Zajíc, Tijani.
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
4
Yira
Sor
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
13
Roman
Potočný
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
66
Denis
Granečný
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
7
Ondřej
Chvěja